Kötü alışkanlıklardan uzak durun

Amatör Spor Haftası etkinlikleri İlimiz Dinar İlçesinde ilk defa Cumhuriyet Meydanında düzenlenen program ile kutlandı

Kötü alışkanlıklardan uzak durun
Kötü alışkanlıklardan uzak durun Admin
Bu içerik 70 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdülkadir Ýıllık ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda ilk olarak günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdülkadir Yıllık gerçekleştirdi.

YÜZME HAVUZU YAPILACAK

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar kapsamında Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ise; "Bugün buraya Amatör spor haftası dolayısıyla toplanmış bulunuyoruz. Bu etkinliğin amacı çocuklarımızı spora yönlendirerek çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirmek bizlerin asli görevidir. Belediye olarak her zaman spora desteğimizi sürdürüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan aldığımız destekler ile mevcut tesislerimize ilave olarak şuanda ihale aşamasında olan olimpik yüzme havuzu ve bir halı saha Dinarımıza kazandırılmış oluyor. Bu tesislerin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Bakanlarımıza ve milletvekillerimize tekrar teşekkür ediyorum. Belediye olarak sporun ve sporcunun yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyor, Bu duygu ve düşüncelerle organizasyonda görev alan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve antrenörlerimize başarılar diliyorum. " dedi.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Son olarak ise günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya gerçekleştirdi. Konuşmaların tamamlanmasının ardından Ata sporumuz olan Güreş müsabakalarına geçildi. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen Güreş müsabakalarının tamamlanmasının akabinde ise Kır Efeler Halk Oyunları ekibi sahne aldı. Kır efeleri ekibi izleyicilere halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi. Halk oyunları gösterisinin tamamlanmasının ardından Sokak Futbolu etkinliğine geçildi. Sokak Futbol etkinliğinin devamında ise Engelli Voleybol maçına geçildi.  Son olarak ise yapılan tenis müsabakaları ile etkinlik son buldu.  Etkinliklerde dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi. Ödül takdiminin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program son buldu. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#dinar #selamikapankaya #nihatsarı #amatörsporhaftası #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinanpaşa’da Çalışmalar Meyvesini Veriyor
Sinanpaşa’da Çalışmalar Meyvesini Veriyor
Çöl’den Hoş Geldin Bebek ziyaretleri
Çöl’den Hoş Geldin Bebek ziyaretleri