İki hemşirenin hayali gerçek oldu

Afyonkarahisar’ın yeni yüzü haline gelecek olan ve kendilerini işlerine adayan iki hemşirenin yıllardır hayal ettiği Sağlık Kabini açma istekleri sonunda gerçek oldu

İki hemşirenin hayali gerçek oldu
İki hemşirenin hayali gerçek oldu Admin
Bu içerik 205 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar’da çalışan ve sağlık alanında büyük bir işe imza atan iki hemşire Özlem Çelik ve Döndü Nur Kansu yıllardır hayal ettikleri bir işe imza attı. Fatih Mahallesi’nde işlek bir cadde üzerine açılan Özel Afyon Sağlık Kabini’nin açılışına İş insanı İbrahim Alimoğlu, Dr. Mahmut Koçak ve çok sayıda davetli katıldı. Böylesine güze bir sağlık kabininin iki genç hemşire tarafından Afyonkarahisar’a kazandırılmasından dolayı son derece memnun olduğunu ifade eden Mahmut Koçak, bu merkezin herkese hayırlı olmasını temenni etti.

SAĞLIK HİZMETİNDE YENİ BİR DÖNEM

Daha önceki tecrübelerine güvenerek böyle bir merkez açmak istediklerini ve Afyon halkına hizmet etmek için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren başarılı hemşire Özlem Çelik, ODAK’a bazı açıklamalarda bulundu. Hemşire Çelik; “İkimiz de sağlık çalışanıyız. Afyon halkına hizmet vermek adına ve özellikle evde sağlık hizmetinin eksikliğinden dolayı böyle bir yer açtık. Bu merkez yıllardır tek hayalimizdi. Özel Afyon Sağlık Kabini sayesinde hem işimizi yapmış olacağız, hem de hayalimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

SAHADA AKTİF OLACAKLAR

Bundan sonraki süreçte her türlü sağlık hizmeti için sahada aktif olarak çalışacaklarını ve bu hizmete ihtiyacı olan herkese yardım edeceklerini belirten hemşire Döndü Nur Kansu’nun heyecanı gözlerinden okundu. Hayatı boyunca hayal ettiği bir işin gerçekleşmesinden dolayı çok heyecanlı olduğunu ifade eden Kansu’nun bu başarısı, Özel Afyon Sağlık Kabini’nin açılışına katılanların da takdirini topladı.

Özel Afyon Sağlık Kabini’nde sunulan hizmetler;

-Evde sağlık hizmeti ve serum takılması

-Enjeksiyon, pansuman ve sonda takılıp çıkartılması

-Acil yardım uygulamaları

-Küçük cerrahi müdahaleler ve kulak delme ile kulak yıkama işlemleri

-Şeker tansiyon takibi

-Bebek ve çocuk izlem

>>>ÖZEL HABER: GİZEM AKTAŞ

 

#hemşire #sağlıkkabini #özleöçelik #döndünurkansu #afyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinanpaşa’da Çalışmalar Meyvesini Veriyor
Sinanpaşa’da Çalışmalar Meyvesini Veriyor
Çöl’den Hoş Geldin Bebek ziyaretleri
Çöl’den Hoş Geldin Bebek ziyaretleri