Advert

ÇÖLYAK HASTALARINA GLÜTENSİZ GIDA DESTEĞİ

Afyonkarahisar Belediyesi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile çölyak hastalarının yanında olmayı sürdürüyor, vatandaşlara gıda paketleri yardımında bulunuyor. Belediye sadece glütensiz gıda tüketmek zorunda olan çölyak hastaları için hizmetlerini sürdürüyor

ÇÖLYAK HASTALARINA GLÜTENSİZ GIDA DESTEĞİ
ÇÖLYAK HASTALARINA GLÜTENSİZ GIDA DESTEĞİ Admin
Bu içerik 91 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Belediye, gıda alerjisi olarak bilinen çölyak hastalarına düzenli olarak glütensiz ürün paketi dağıtıyor. Bu kapsamda glütensiz gıda paketleri dağıtımı projesinin ikincisi gerçekleştirildi. Ram Salonunda yapılan törene; Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük, daire müdürleri ve çölyaklı vatandaşlar katıldı.

ÇÖLYAK HASTALARINA BAŞKANIMIZ ZEYBEK’TEN MÜJDE

Törende Belediye Başkanı Mehmet Zeybek çölyak hastalarına bir müjde verdi. Gıda paketlerinin düzenli periyotlar ile dağıtılacağını duyuran Başkan Zeybek, belediyeye ait sosyal tesislerde de çölyak hastaları için özel menü oluşturulacağının sözünü verdi. Piyasada az bulunan ve yüksek fiyatlara satıldığı için çölyak hastalarının almakta güçlük çektiği ürünler, Belediye Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nce şehirde bulunan çölyak hastalarına ücretsiz olarak teslim edilecek. Hastaların adreslerine kadar götürülecek gıda paketlerinde tatlı ürünleri, makarnadan una, bisküviden hamur işine kadar glüten içermeyen pek çok yiyecek bulunuyor.

“HER ZAMAN SİZİN YANINIZDAYIZ”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek törende yaptığı konuşmada toplumun tüm kesimlerinin istek ve ihtiyaçlarına yönelik hizmetler ürettiklerine dikkat çekerek, " Çölyak hastası kardeşlerimizin yanlarında olmak, onlara yardımcı olmak için bu projeyi hayata geçirdik, gıda kolilerimizi sizlere ulaştırıyoruz. Yalnız değilsiniz sizin yanınızdayız. Her daimde yanınızda olmaya devam edeceğiz. Buradan söz veriyorum, belediyemizin sosyal tesislerinde çölyak hastalarımıza özel bir menü oluşturup hizmete sunacağız. Ne ihtiyacınız olursa belediye olarak hizmetkârınız.” diye konuştu.

Törene katılan vatandaşlar çölyak hastalarına verdiği destek için Başkan Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Hastalar, glütensiz gıdalara ulaşımın güç ve ürünlerin de çok pahalı olduğunu ifade ederek, belediyenin yaptığı bu yardımın çok önemli ve hayati olduğunu söyledi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyonkarahisarbelediyesi #mehmetzeybek #çölyakhastalığı #glüten #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Odak Gazetesini inceledi
Odak Gazetesini inceledi
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ULUÇAY’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI