Hedefimiz tek il olmak

Afyonkarahisar 3. Uluslar arası Gastro Afyon Turizm ve Lezzet Festivali başladı

Hedefimiz tek il olmak
Hedefimiz tek il olmak Admin
Bu içerik 107 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Eşsiz tatlarında her medeniyetin izini taşıyan Afyon’un mutfağı, “Gastro Afyon 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali protokol üyelerinin katılımıyla açılışı yapıldı. Festivalin açılış programında konuşan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 31 Ekim 2019 itibariyle Gastronomi Şehri ilan edildikten sonra ciddi bir çalışma başlattıklarını söyleyerek, “Belediyemizde bir birim oluşturarak paydaşlarımız ile birlikte Afyonkarahisar’ımızın 600’e yakın yöresel ürünün 30’a yakın ürünü tescillendi. 35’e yakın ürünümüz tescil sırasını bekliyor. 600 ürünümüzün hepsini tescillendirerek Türkiye’de en fazla tescilli ürününe sahip tek il olma hedefimiz var” dedi.

BİZİM ELİMİZ AYAĞIMIZ OLDULAR

Çalışmalarda yalnız bırakmayan, Afyonkarahisar’ın gelişmesi ve tanıtılması için destek veren ve gayret eden Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e teşekkür eden Başkan Zeybek, “Kadın Kültür Evleri Projesi ile Afyonkarahisar’a değer katan İlçelerin değerlerini ön plana çıkaran Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in eşi Sümeyra Çiçek’e teşekkür ediyorum. Birlikten kuvvet doğar sözü gereği milletvekillerimiz her zaman bizlerin yardımcısı destekçisi elimiz ayağımız oldular.”

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Afyonkarahisar’ın merkez konumu itibariyle Dörtyol Kavşağı ve ürettiği ürünler ile kendi kendisine yetebilen bir il olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Afyonkarahisar turizmi, tarihi, mermeri, kuruluş ve kurtuluşun öncüsü olan bir şehirdir. Gastronomi Şehri ilan edildikten sonra büyük emekler sarf ederek Afyonkarahisar’ımızı hak ettiği yere getirmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. >>GÖKHAN KOCAASLAN

#mehmetzeybek #gökmençiçek #afyon #sümeyraçiçek #gastroafyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Köyümde yaşamak için birsürü nedenim var projesi umut oluyor
Köyümde yaşamak için birsürü nedenim var projesi umut oluyor
Kış Modası Başladı
Kış Modası Başladı