AFŞAYAD’dan İGM Başkanı Çoban’a teşekkür ziyareti

AFŞAYAD Başkanı Muharrem Günay ve beraberindekiler İGM Başkanı Burhanettin Çoban’a Afyonkarahisar kültürüne ve tarihine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundular

AFŞAYAD’dan İGM Başkanı Çoban’a teşekkür ziyareti
AFŞAYAD’dan İGM Başkanı Çoban’a teşekkür ziyareti Admin
Bu içerik 82 kez okundu.

Afyonkarahisar Yazarlar ve Şairler Derneği (AFYAŞAD) Kurucu Başkanı Muharrem Günay ile kurucu yönetim kurulu üyeleri İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret etti.

Ziyarette; Dernek Başkanı Muharrem Günay’ın yanı sıra; derneğin kurucu üyeleri Ertuğrul Kalafat, Şaban Korkmaz, Habip Akalın, Raziye Demiralay Celep ve Nuriye Kocausta yer aldı.

AYNI DESTEĞİN SÜRECEĞİNE İNANCIMIZ TAMDIR

18 Ekim 2021 tarihinde kuruluşunu tamamlayan Afyonkarahisar Yazarlar ve Şairler Derneği’nin üyeleri, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı döneminde 48 adet kitap yayınlayan İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret etti. Ziyarette yönetim kurulu üyeleri adına konuşan Günay, “İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Burhanettin Çoban’a Belediye Başkanlığı döneminde Afyonkarahisar kültürüne ve tarihine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Aynı desteği İl Genel Meclisi Başkanı olarakta sürdüreceğine inancımız tamdır” dedi.

ÇOCUKLARI ŞAİR VE YAZARLIĞA TEŞVİK EDECEĞİZ

Muharrem Günay, 2021 yılının, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü olması nedeniyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındığını hatırlattı. Günay, “Bu amaçla dernek olarak il genelinde yer alan ortaokul ve liselerde ‘Yunus Emre ve Dünya Dili Türkçe’ konulu bir şiir yarışması düzenlemiştir. Valilik oluru alınmış olup yarışma süreci devam etmektedir. Amacımız bu yarışmaya katılan çocuklarımızın şiirlerini kitap haline dönüştürüp yarışmaya katılan çocuklarımıza teşvik olması bakımından bir adet kitap vermek ve onların şair ve yazar olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır. Ayrıca Yunus ‘Emre ve Dünya Dili Türkçe’ temalı şiirler Afyonkarahisarlı şairlerimiz tarafından da yazılmaktadır. Gerekirse bu şiirler de ya bir kitap halinde yayınlanacak ya da öğrenciler tarafından yazılan şiirlerle birlikte karma olarak bir kitap haline getirilecektir” diye konuştu.

AKALIN VE ÖZPINAR ÜCRETSİZ SEMİNERLER VERECEK

Muharrem Günay sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca derneğimiz kurucuları arasında yer alan, alan kılavuzlarımız Hasan Özpınar ve Habip Akalın tarafından ilimizdeki okullarda hiçbir ücret talep etmeden ‘Milli Mücadele Seminerleri’ verilecektir. ‘Yunus Emre ve Dünya Dili Türkçe’ konulu yarışmada dereceye giren öğrencilerimize, zamanı sonra belirlenecek bir tarihte ödül töreni yapılacak. Bu törende ayrıca Yunus Emre’yi anma programı da gerçekleştirilecektir.”

İGM Başkanı Burhanettin Çoban ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuklarına teşekkür etti.

 HABER:BETÜL ÖZDEMİR

 

#burhanettinçoban #odakgazetesi #afyon #UNESCO #AFŞAYAD #muharremgünay
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilere askerlik ve polislik mesleğini anlattılar
Öğrencilere askerlik ve polislik mesleğini anlattılar
İcikli'deki kapalı pazar yeri çalışmalarında sona gelindi
İcikli'deki kapalı pazar yeri çalışmalarında sona gelindi