Emirdağ Kadın Kültür Evinden Anlamlı Kampanya

Kaymakam Bilici, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası münasebetiyle Emirdağ Kadın Kültür Evi tarafından düzenlenen Organ Bağışı Bilgilendirme Semineri ve Organ Bağışı Kampanyasına katıldı

Emirdağ Kadın Kültür Evinden Anlamlı Kampanya
Emirdağ Kadın Kültür Evinden Anlamlı Kampanya Admin
Bu içerik 103 kez okundu.

İlçe Sağlık Müdürü Ömer Biberoğlu’ nun organ bağışının nasıl yapılacağı, bağış koşulları ve yerleri hakkında yaptığı bilgilendirmenin ardından Kaymakam Bilici, organ bağışı ve önemiyle ilgili katılımcılara bir konuşma gerçekleştirdi.

Organ bağışını, kişinin hayatta iken kendi iradesiyle, organlarının bir kısmının veya tamamının ölümünden sonra başkalarının tedavisi için kullanılmasına izin vermesi ve 18 yaşını doldurmuş, akli dengesi yerinde olan herkesin organ bağışında bulunabileceğini belirten Kaymakam Bilici, organ bağışının artırılması için kamuoyunda konu ile ilgili bilgi eksikliğinin giderilmesi, organ bağışı bilincinin geliştirilmesi ve halkın organ ve doku bağışı konusunda teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaymakam Bilici, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bağışlanmış bir organ başarılı bir nakilden sonra gerçek bir yaşam armağanıdır”. Ne yazık ki insan ancak organ alıcısı durumuna gelince organ bağışının önemini fark edebiliyor. Organ bağışı konusuna toplum olarak hassasiyet göstermeli, organ nakli gerektiren hastalıkların her an bizim ve sevdiklerimizin başına gelebileceğini unutmamalıyız. Bu nedenler organ bağışına gereken hassasiyeti göstermek zorundayız" dedi.

Ülkemizde organ nakli bekleyen hastaların sayısının her gün arttığını belirten Kaymakam Bilici, bu sayının şu an için 50 bin civarında olduğunu ve bu hastaların hayata tutunmak için bağış beklediklerini de sözlerine ekledi.

Kaymakam Bilici, konuşmasının ardından eşi Filiz Bilici ile birlikte Organ Bağışı Kampanyası kapsamında bağış formunu doldurarak tüm organlarını bağışlayıp kampanyanın ilk bağışçıları oldular.

Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ve eşi Hümeyra Koyuncu da organ bağışı kampanyasında, tüm organlarını bağışlayanlar arasında yerlerini aldılar.

Organ bağışı sonrası Kaymakam Bilici, “Bizler bugün burada Organ Bağışı konusunda Emirdağ’da bir farkındalık oluşturmak için toplandık. Tüm halkımızın bu vicdani olaya duyarsız kalmamalarını istiyorum” dedi.

Bağış kampanyasında, toplam 23 kişi tüm organlarını bağışlayarak bağış bekleyen hastalara umut oldular.

Kaymakam Bilici, etkinliğe katılan kadınlara ve bağışçılara gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

>>ODAK HABER MERKEZİ 

#Sağlık #OsamanBilici #OrganBağışı #ömerbiberoğlu #emirdağilçesi #kadınkültürevleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 3 puanı aldı
3 puanı aldı
Sevgi ile Engelsiz Yarınlara Hep Birlikte...
Sevgi ile Engelsiz Yarınlara Hep Birlikte...