Advert

Fidanlar toprakla buluştu

Ülkemizde olduğu gibi Emirdağ'da da “Milli Ağaçlandırma Günü” etkinlikleri kapsamında fidan dikildi

Fidanlar toprakla buluştu
Fidanlar toprakla buluştu Admin
Bu içerik 84 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Vekili Halil İbrahim Koku , Orman İşletme Şefi Ali Bayındır, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler öğrencilerle çok sayıda vatandaşın katılımıyla Emirdağ Adaçal ve Karacalar yolu mevkiinde 'Daha Yeşil Bir Gelecek' için fidan dikimi gerçekleştirildi.

KARŞILIKSIZ BIRAKMAYALIM

Kalabalık ve coşkulu bir katılımın gözlemlendiği fidan dikim etkinliğinde çocuklara ve gençlere doğa sevgisi kazandırmanın, çocukların nefes alabilecekleri, yaşayabilecekleri tertemiz ve yemyeşil bir dünya için ağaç dikmenin önemine dikkat çeken Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Doğa bizlere her konuda cömertçe davranıyor, bizlerde doğanın bu cömertliğini karşılıksız bırakmamalıyız. Doğaya vereceğimiz en güzel hediye ona zarar vermemenin yanında ağaç dikerek doğanın kendisini yenilemesine katkı sağlamak olacaktır” dedi.

DOĞAYA ÖNEM VERİYORUZ

Başkan Koyuncu, “Bir fidanın toprakla buluşmasına vesile olmak, onun büyüyüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapabileceğimiz en büyük yatırımdır. Biz Emirdağ Belediyesi olarak daha 'Yeşil Bir Emirdağ' için ağaçlandırma çalışmalarına ayrı bir önem veriyoruz. Diktiğimiz fidanlarla, geleceğe daha güzel ve daha yeşil bir Emirdağ bırakmayı amaçlıyoruz.  Bugün burada da geleceğimize nefes olmak için bulunuyoruz ifadelerini kullanarak çevre hassasiyeti ile bu etkinliğe katılarak destek veren değerli hemşerilerime, öğrencilerimize gençlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#emirdağ #osmanbilici #serkankoyuncu #afyon #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay’dan Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm kararına veto
Danıştay’dan Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm kararına veto
Afyonkarahisar’da bilim fuarı açıldı
Afyonkarahisar’da bilim fuarı açıldı