Advert

“ADIM ADIM 2023; İL İL ANADOLU” TOPLANTISI AFYON’DA YAPILDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla “Adım adım 2023; il il Anadolu” temalı toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi

“ADIM ADIM 2023; İL İL ANADOLU”  TOPLANTISI AFYON’DA YAPILDI
“ADIM ADIM 2023; İL İL ANADOLU”  TOPLANTISI AFYON’DA YAPILDI Admin
Bu içerik 113 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla “Adım adım 2023; il il Anadolu” temalı toplantısı Afyonkarahisar’da yapıldı. MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın ev sahipliğinde Akrones Termal Otelde gerçekleştirilen “Adım adım 2023; il il Anadolu” temalı toplantıya Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, İstanbul 3. Bölge 25, 26 ve 27.Dönem Milletvekili Arzu Erdem, Antalya 23. Dönem Milletvekili Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yıldız, Ülkü Ocakları ve  MHP Aydın eski İl Başkanı Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Burak Pehlivan, Isparta eski Merkez İlçe Başkanı Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Akif Çapraz, İl Başkanı Mehmet Kocacan, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal, ilçe ve belde belediye başkanları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

AFYON BÜYÜK ZAFERİN BAŞLANGICIDIR

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak yaptı. Taytak, “100 yıl önce, 7 düvele karşı verilen kurtuluş mücadelemizin kahramanı,  Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83.yıl dönümünde rahmet ve dualarla anıyorum.  Atatürk’ün de dediği gibi; “Anadolu en büyük hazinedir. Afyonkarahisar mücadele tarihimizde unutulmaz parlak bir sayfaya sahiptir. Afyonkarahisar, son büyük zaferin kilididir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatlarıyla başlattığımız “Adım adım 2023: İl İl Anadolu” Afyonkarahisar programımıza hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz” dedi.

TÜRK MİLLETİNİN İRADESİ TECELLİ EDECEK

Milletvekili Taytak, devlet ve millet birlikteliğinin tezahürü, milletin hak ve hukukunun, garantörü devletle millet arasındaki en önemli köprü olan sivil toplum kuruluşlarının çok kıymetli temsilcileri Anadolu’nun Kilidi Afyonkarahisar’da programa ev sahipliği yapanın haklı gururunu yaşadığını söyledi. “Bağımsızlığımızın en önemli kaynağı, milletimizin kutlu iradesidir” diyen Milletvekili Taytak, “Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde gerçekleşecek olan 2023 yılı seçimlerinde de yüce Türk Milletinin iradesi tecelli edecektir” diye konuştu.  

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’NİN YENİ YÜZYILDAKİ İLANI OLACAK

Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi “Tam bağımsız Türkiye’nin” yeni yüzyıldaki ilanı olacağını ifade eden Milletvekili Mehmet Taytak, “Milliyetçi hareket partisi olarak; ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin bekasına, yüce Türk Milletinin birliğine, 52 yıldır verdiğimiz mücadelelerle, geliştirdiğimiz politikalarla ve irademizle sahip çıkıyoruz. Unutulmamalıdır ki, Milliyetçi Hareket Partisi için, hiçbir siyasi hedef, hiçbir siyasi plan, hiç bir makam, hiçbir dünyevi kazanç Türk Milletinin varlığından, egemenlik haklarından, geleceğinden ve güvenliğinden daha önemli değildir” ifadelerini kullandı.

TÜRK MİLLETİNİN ONURUDUR, GURURUDUR

Milletvekili Taytak sözlerine şöyle devam etti: “2023’e doğru yol alırken; Türkiye’nin cumhur ittifakıyla başlayan yükselişini hazmedemeyenler, her anlamda ve her alanda Türkiye’ye saldırmaktadır. Terörle mücadelemiz engellenmek isteniyor, ülkemizdeki istikrar dağıtılmak isteniyor, siyasi, ekonomik ve diplomatik saldırıların sayısı her geçen gün artıyor. Siyaset kurumu kullanılıp gazi meclisimizde Türk milletine ve Türk devletine ihanetler ediliyor. Bilindiği gibi ordumuz Libya’da Kuzey Irak’ta, Suriye’de, Kıbrıs’ta ve sınırlarımızda mücadele içerisindedir. Terörle mücadele eden şerefli Türk askerinin sınır ötesi operasyonlarda yazdığı kahramanlık destanları Türk milletinin onurudur, gururudur” dedi.

TESKEREYE HAYIR OYU VERENLERLE MECLİSTEYİZ

Sınırlarda oluşturulmak istenen terör devletlerine müsaade etmemek için, sınır ötesi operasyonları sürdürmek için meclise getirilen tezkereye “hayır” oyu veren bir ana muhalefet partisiyle mecliste siyaset yapmaya çalıştıklarını belirten Milletvekili Mehmet Taytak, “CHP,  terörün siyasi uzantısı HDP ile bir oldu. Bunun karşılığında da Kandil’deki terör yuvalarından takdir ve teşekkür aldı. Yani ordumuzun moralini bozarken, eli kanlı teröristlere umut oldu. Ülkede bir kaos ortamı yaratmaya çalışıyorlar.  Milletin derdine derman olmak yerine, yalan yanlış bilgilerle mecliste önergeler veriyorlar.  Toplumun problemlerine sahip çıkıyorlarmış gibi bir algıyla da milleti tahrik etmeye çalışıyorlar. Yine bu hafta mecliste yaşadığımız bir olayı anlatmak istiyorum” diye konuştu.

MUHTARLAR BİZİM İÇİN SİYASET MALZEMESİ DEĞİL

Toplantıya katılan muhtarlara seslenen Milletvekili Taytak, “Muhtarlar bizim için, siyaset malzemesi edilmeyecek kadar önemlidir. Muhtarlık sistemi devlet organizasyonu içinde sistemin ilk çarkıdır. CHP bir grup önerisi verdi. Diyorlar ki, devletin muhtarlara layık gördüğü maaş 450 lira. Şimdi bu önerge gelmeden bir araştırma yaptık.  İçişleri Bakanlığımıza sorduk ve muhtarlarımıza verilen maaşın 2 bin 620 lira olduğunu söylediler. Koskoca ana muhalefet partisi gazi mecliste yalan söyler mi? diye düşündük. Muhtarlarımızdan birkaçını aradık ve 2 bin 620 lira maaş aldıklarını söylediler. Ayrıca devlette her ay Bin 330 lira SGK primlerini de ödüyor.  Yine CHP bir grup önerisinde muhtarların kimlik ve rozetlerinin aynı olmasını talep etmiş. Zaten o da 2 yıldır uygulanıyor” dedi.

GENÇLERİN UFKUNU GENİŞLETMEYE ÇALIŞIYOR

Ana muhalefet partisinin muhtarların görevlerini tamamladıktan sonra silah için ruhsat harçları ödenmemesi için önerge verdiğini hatırlatan Milletvekili Taytak, “Bu da 2 yıldır uygulanıyor. Hem de bir dönem bile muhtarlık yapan ömür boyu silah ruhsat ücreti ödemiyor. Sonra da bu önerge MHP ve AKP oylarıyla reddedildi diye ortalığa yalan saçıyorlar. Mesela Türkiye savunma sanayi hamlesi yapıyor. İHA’lar, SİHA’lar yapıyor. Bölgede ve dünyada kartların yeniden dağıtılmasını sağlıyor. TEKNOFEST’ler düzenliyor.  Gençlerin ufkunu genişletmeye çalışıyor. Mecliste bundan kim rahatsız oluyor? HDP ve CHP. HDP Vekili geçen gün diyor ki; “Savaş festivali” düzenliyorsunuz. Kim diyor bunu? Gençleri, kızları ellerinde keleşlerle dağa gönderenler diyor.”

TERÖRİST DEMİRTAŞ’IN SERBEST KALMASINI İSTİYORLAR

Milletvekili Mehmet Taytak, “HDP’ye kim meşrudur diyor? CHP ve İP. Biz de milletimize bu yalanları bu ihanetleri ve gerçekleri anlatmak için yollara çıktık. Dünyayı saran küresel kriz; Doğal olarak ülkemizi de etkiliyor. Elbette fiyatlar yükseldi. Elbette enflasyon yükseldi. Enerji fiyatları yükseldi. Bunların hepsi çözülür. Allah’ın izniyle millet oldukça, bir oldukça çözülecektir. Ancak, ülkemize uygulanmak istenen ambargolar, Amerika ve Avrupa’nın ekonomik tehditleri, yaptırımları ortadadır. Bunun sebebi çok açık; tüm dünyayı kana bulayan ve açlığa muhtaç etmeye çalışanlara karşı sesini yükselten bir türkiye istemiyorlar. Ne istiyorlar? Toplumsal çatışmalar istiyorlar. Ne istiyorlar? Kardeş kavgaları istiyorlar. Ne istiyorlar? Tarihinden kopmuş bir yeni nesil istiyorlar. Ne istiyorlar? Demirtaş gibi teröristler, Kavala gibi terörü finanse edenler serbest kalsın istiyorlar” dedi.

KUŞATMAYI AND OLSUN Kİ YARACAKTIR

“15 Temmuz’da ne istediler?” diye soran Milletvekili Mehmet Taytak, “Türkiye’nin milli iradesini yok sayıp, şerefini satmış hain bir yapıyla darbeye kalkıştılar. Ama unuttukları bir şey vardı. Türk milletinin kendi iradesinden başka bir irade tanımadığını unuttular. Cumhur ittifakı, 15 Temmuz Gecesi Türk Milletinin kalbinde oluştu. Yenikapı mitinginde de hayat buldu. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin etrafını saran kuşatmayı and olsun ki yaracaktır. Türk milletine yönelen her saldırıya cevap vereceğiz. Türk devletine yönelik her ihaneti bertaraf edeceğiz. Afyon’da da aynı şeyi söyleyeceğiz, Isparta’da da aynı şeyi söyleyeceğiz, Diyarbakır’da da aynı şeyi söyleyeceğiz, Edirne’de de aynı şeyi söyleyeceğiz” dedi.

AHLAK VE ADALET KAZANACAK

Milletvekili Taytak sözlerini şöyle sürdürdü: “Çarşıda, pazarda, bağda, bostanda, camide, cem evinde, dilde, duada tüm gerçekleri anlatmak için, yalanları bertaraf etmek için, 2023’e kadar her gün sokak sokak, şehir şehir gezeceğiz ve anlatacağız. Türk milletine dayatılan yalanları, milletimize bir bir göstereceğiz. 52 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi olarak gönüllerdeyiz, girmedik gönül, çalmadık kapı bırakmayacağız. 2023’ü tesadüflere bırakmayacağız.  Cumhur ittifakı olarak cumhuriyete ve geleceğimize sahip çıkacağız. 2023’te lider ülke Türkiye hedeflerini hep birlikte Cenab-ı Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bilge Liderimiz Genel Başkanımız Devlet Baheçeli Beyefendi’nin ifade ettiği gibi; “yine millet kazanacak, yine ahlak ve adalet kazanacak; her zamanki gibi milliyeti belirsiz olan fesat yüzler kaybedecektir.”  >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

#afyon #mhp #mehmettaytak #odakgazetesi #siyaset
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay’dan Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm kararına veto
Danıştay’dan Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm kararına veto
Afyonkarahisar’da bilim fuarı açıldı
Afyonkarahisar’da bilim fuarı açıldı