Yarım kalan yol tamamlanacak

İl Genel Meclisi 2021 yılı Kasım ayı toplantılarının 15’inci bileşimi İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirildi. Sinanpaşa İlçesine bağlı Gezler Köyünde yarım kalan yol için 50 bin TL ilave ödenek aktarıldı. Parke taşı olan ve yarım kalan yol tamamlanarak vatandaşın kullanımına açılacak

Yarım kalan yol tamamlanacak
Yarım kalan yol tamamlanacak Admin
Bu içerik 108 kez okundu.

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Bir yandan komisyonlar 2022 yılı bütçe görüşmelerini sürdürürken diğer yandan da meclis komisyonlardan gelen raporları görüşerek karara bağlıyor. Dün gerçekleştirilen Kasım ayı toplantılarının 15’inci bileşiminde komisyondan gelen raporlar oy birliği ile kabul edildi.

70 BİN TL ÖDENEK AKTARILDI

 Afyonkarahisar Merkez İlçeye bağlı köylere otobüs durağı yapılması için ödenek aktarılması talebinin 2021 yılı yatırım programında, Encümen Müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan Sermaye giderleri ödeneğinden 70 bin TL ödeneğin Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Emirdağ İlçesine bağlı Gelincik Köyü’nün içmesuyu boruları için 30 bin TL, Büyüktuğluk Köyünde bulunan köy konağın kapı pencere değişimi için 20 bin TL ve İlçe Özel İdarenin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 10 bin TL, toplam 60 bin TL ödenek aktarılması talebinin 2021 yılı yatırım programında, Encümen Müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan Sermaye Giderleri ödeneğinden 60 bin TL ödeneğin Emirdağ Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

2 KÖY FIRININDA TADİLAT YAPILACAK

Sandıklı İlçesine bağlı Çiğiltepe Köyünde bulunan 2 adet köy fırını ile hasta muayenesinde kullanılan köy konağının, tadilatında kullanılmak üzere ödenek aktarılması talebinin, 2021 yılı yatırım programında, Encümen Müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan sermaye giderleri ödeneğinden 25 bin TL ödeneğin Sandıklı Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

15 BİN TL ÖNEDEK AKTARILDI

İhsaniye İlçesi Halı Saha çok Amaçlı Salon yapımı ve Çevre Düzenlemesi Muhtelif Bakım Onarım ve Köy Konağı Yapım kaleminde bulunan 36 bin TL, Okullara Spor Malzemesi Alımı kaleminde bulunan 15 bin TL, Tarımsal Hizmetler Makine Teçhizat Mal ve Hizmet Alımı kaleminde bulunan 15 bin TL, İlçe Yaylabağı Karakol yapım kaleminde bulunan 15 bin TL ödeneğin İhsaniye Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

200 BİN TL ÖDENEK YETERSİZ GELDİ

Sinanpaşa İlçesine bağlı Gezler Köyünde yarım kalan yol için, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan ödenekten aktarılan 200 bin TL ödeneğin yetersiz geldiğinden dolayı 50 bin TL ilave ödenek Sinanpaşa Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve oy birliği ile kabul edildi.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

 

 

 

#ilgenelmeclisi #burhanettinçoban #toplantı #afyon #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 3 puanı aldı
3 puanı aldı
Sevgi ile Engelsiz Yarınlara Hep Birlikte...
Sevgi ile Engelsiz Yarınlara Hep Birlikte...