Tarım arazisine ev yapmak isteyenlere imar izni çıktı

İl Genel Meclisi 2021 yılı Kasım ayı toplantılarının 16’ınci bileşimi İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda tarım arazisine ev yapmak isteyen çiftçiye kolaylık getirildi

Tarım arazisine ev yapmak isteyenlere imar izni çıktı
Tarım arazisine ev yapmak isteyenlere imar izni çıktı Admin
Bu içerik 114 kez okundu.

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Bir yandan komisyonlar 2022 yılı bütçe görüşmelerini sürdürürken diğer yandan da meclis komisyonlardan gelen raporları görüşerek karara bağlanıyor.

İMAR MEVZUATI KABUL EDİLDİ

Toplantıda gündem dışı maddede, bitişik nizam ve serbest nizamlarda 250 metrekare ve altı parsellerde imar mevzuatı hükümlerine göre yapı yapabilmesi için, konut alanının 100 metrekare olarak yapılması durumunda daha kullanışlı olması sebebiyle bahse konu uygulama için imar çaplarında emsal değerinin 100 metrekareyi aşmayacak şekilde 2 kat olarak uygulamaya esas kararın meclis gündeminde değerlendirilmesi ve ilgili komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi.   

TARIM ARAZİLERİNE EV İZNİ ÇIKTI

Toplantıda ayrıca çiftçileri ilgilendiren önemli bir konu görüşüldü. Tarım arazisine ev yapmak isteyen çiftçiler, 90 metrekareyi geçmemek şartıyla bağ evi şeklinde tek katlı ev yapabilecekler. Gıda Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğünden alınan izin belgesi ile köy muhtarlığına giderek su verilebilir yazısı alması gerekiyor.

BAYAT İLÇESİNE 10 BİN TL ÖDENEK VERİLECEK

Toplantıda ayrıca Bayat’ın Derbent Köyünün çeşitli ihtiyaçlarında kullanılmak üzere, ödenek aktarılması talebinin, 2021 yılı yatırım programında, Encümen Müdürlüğü kurumsal kodu altında Sermaye Giderleri ödeneğinden 10 bin TL ödeneğin Bayat Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

SANDIKLI’YA 20 BİN TL TADİLAT FONU AKTARILACAK

Sandıklı’nın Çukurca Köyündeki köy fırının tadilatının tamamlanabilmesi ve Dutağaç Köyü Köy Konağı tadilatı için ödenek aktarılması talebinin, 2021 yılı yatırım programında, Encümen Müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan Sermaye Giderleri ödeneğinden 20 bin TL, ödeneğin Sandıklı Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

DAZKIRI’YA İLAVE 20 BİN TL

Dazkırı’da 2021 Mali Yılı Bütçesinde 01.3.3.0.00-5-03.2.0.00 harcama kaleminde bulunan yakacak alımları, kırtasiye alımları vb., alımları için yeterli ödenek kalmadığından ilave ödenek aktarılması talebinin, 2021 yılı yatırım programından, encümen müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan Sermaye Giderleri ödeneğinden 20 bin TL ödeneğin Dazkırı Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

  >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

 

#dazkırı #sandıklı #burhanettinçoban #hizmetfonu #İGM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 3 puanı aldı
3 puanı aldı
Sevgi ile Engelsiz Yarınlara Hep Birlikte...
Sevgi ile Engelsiz Yarınlara Hep Birlikte...