Advert

2022 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi’nin bir ay boyunca sürecek Kasım ayı toplantıları, Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında yapılan toplantılarla devam ediyor

2022 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor
2022 yılı bütçe görüşmeleri devam ediyor Admin
Bu içerik 101 kez okundu.

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 17’inci bileşimi İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin  Çoban başkanlığında gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın alınması ile başlayan toplantıda Emirdağ Yeni Kacerli Mahallesine hayırsever Fidan Altıntaş adına yaptırılacak olan, 4 derslikli Anaokulu için 1 milyon 300 bin TL ödeneğin İl Özel İdaresi hesaplarına yatırılacağı taahhüt edilmiş olup, 450 bin TL”lik kısmı İl Özel İdaresi hesabına aktarıldı. Anaokulu yapımı için aktarılan ödeneğin 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun “İl Genel Meclisinin görev yetkileri” başlıklı 10. Maddesinin (g) fıkrası gereğince şartlı bağış olarak kabul edilmesinin meclis gündeminde değerlendirilerek ilgili komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi.

42 BİN TL ÖDENEK AKTARILDI

Gündem dışı maddelerin görüşülmesinin ardından gündem maddelerine geçildi. Dinar’a bağlı Alaçatı Köyü ve Keklicek Köyüne köy konağı olarak kullanılmak üzere iki adet konteynır alınması için ödenek aktarılması talebinin, 2021 yılı yatırım programında, Encümen Müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan sermaye giderleri ödeneğinden 42 bin TL ödeneğin Dinar Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktırılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve mecliste oy birliği ile kabul edildi.

65 BİN TL ÖDENEK KÖY FIRINI YAPILMASI İÇİN AKTARILDI

Emirdağ’a bağlı Başkonak Köyüne, köy fırını yapılması için ödenek aktarılması talebinin, 2021 yılı yatırım programında, Encümen Müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan Sermaye Giderleri ödeneğinden 65 bin TL ödeneğin, Emirdağ Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve mecliste oy birliği ile kabul edildi.

MECLİS OY BİRLİĞİ İLE KABUL ETTİ

Sandıklı’ya bağlı Oda Köyünde köy halkı tarafından yapımına başlanan fırın için ödenek aktarılması talebinin, 2021 yılı yatırım programında, Encümen Müdürlüğü kurumsal kodu altında bulunan Sermaye Giderleri ödeneğinden 50 bin TL ödeneğin, Sandıklı Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması talebi Plan Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldü ve mecliste oy birliği ile kabul edildi.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

#sandıklı #dinar #emirdağ #İGM #burhanettinçoban #toplantı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay’dan Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm kararına veto
Danıştay’dan Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm kararına veto
Afyonkarahisar’da bilim fuarı açıldı
Afyonkarahisar’da bilim fuarı açıldı