Öğrencilere “Üniversitene Hoş geldin” etkinliği

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın talimatlarıyla 17 Kasım Dünya Öğrenciler günü dolayısıyla Dinar Belediyesi tarafından “Üniversitene Hoş geldin” etkinliği düzenlendi

Öğrencilere “Üniversitene Hoş geldin” etkinliği
Öğrencilere “Üniversitene Hoş geldin” etkinliği Admin
Bu içerik 98 kez okundu.

Düzenlenen etkinliğe; Belediye Başkanı Nihat Sarı, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkan v. Adnan Güzeldal, Afyon Kocatepe Üniversitesi Dinar Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Cemal Hakan Dikmen, Türkiye Harp Malulü Gazi, Şehit, Dul ve Yetimleri Afyonkarahisar Dinar Temsilcisi Hasan Ceylan, Merkez Mahalle Muhtarlar Başkanı Mehmet Gürpınar, üniversite Öğretmenleri ve üniversiteli öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmaların gerçekleşmesiyle devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar kapsamında ilk olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Dinar Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Cemal Hakan Dikmen yaptı.

Hakan Dikmen konuşmasında; “17 Kasım Dünya öğrenciler günü gibi anlamlı bir günde öğrencilere güzel bir etkinlik düzenlendiği için ve öğrencilerimizden desteğini hiçbir zaman esirgemediği için Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya teşekkür ediyorum."dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların devamında ise Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkan Sarı konuşmasında; “Belediye olarak 17 Kasım dünya öğrenciler günü dolayısıyla düzenlediğimiz etkinliğimize hoş geldiniz şeref verdiniz…

Uluslararası öğrenciler Günü’nün doğuşu 1939 yılında Prag üniversitesinde Almanların saldırısı ve Çekoslovakya'nın almanlar tarafından işgaline karşı yapılan gösteriler sonucu, 9 öğrenci liderinin ölümüne, 1200 öğrencinin toplama kamplarına gönderilmesi ve Prag üniversitesinin tüm birimleriyle kapatılmasıyla sonuçlanmıştır. 1941 yılında bu günün uluslararası öğrenci konsülünde 17 Kasım’ın uluslararası öğrenci günü olması önerisi dile getirilmiş ve uluslararası öğrenci birliği ve avrupa öğrencileri ulusal birlikleri birleşmiş milletlere baskı yaparak 17 Kasım’ı dünya çapında geleneksel bir öğrenci günü haline getirmişlerdir. Günümüzde üniversite öğrencilerimiz yaşadıkları bölgeden çeşitli il ve ilçelere eğitim görmek için gitmektedirler. Dolayısıyla geldikleri il ve ilçelerde çeşitli kültür ve yöresel farklılıklar ile karşılaşmaktadırlar. Yaşanan farklılıkları benimsemek amacıyla 17 Kasım dünya öğrenciler gününde çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir. Bizlerde belediye olarak ilçemizde bir ilki gerçekleştirerek 17 Kasım dünya öğrenciler gününe özel bu güzel etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikte ki amacımız ilçemize eğitim görmek için çeşitli bölgelerden gelen öğrencilerimizin kaynaşmasını sağlamak ve yaşadıkları ilçenin kültürü hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. İnşallah belediye olarak bu etkinliğimizi geleneksel hale getireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 17 Kasım öğrenciler gününe özel düzenlediğimiz etkinliğimize katılan değerli protokolümüze ve geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize teşekkür ediyorum“dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların tamamlanmasının ardından Şairler tarafından şiir dinletileri başladı. Şairler Abdurrahman Ertürk, Refik Kaplan, Sadık Ürkmez ve Mehmet Özcan tarafından şiir dinletileri gerçekleştirildi.

Şiir dinletileri sonunda genç ozan Salih Utku tarafından türkü dinletileri seslendirildi.  Şiir ve türkü dinletilerinin tamamlanmasının ardından yerel sanatçılarımız tarafından üniversite öğrencilerimizin eğlenmesi amaçlı yöresel oyun havaları söylendi.

Düzenlenen etkinlik dolayısıyla Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya teşekkür ederek yaşadıkları ilçenin kültürel farklılıklarını öğrenmek adına güzel bir etkinlik olduğunu vurgulayan üniversiteli öğrenciler sınav haftasında güzel bir moral olduğunu ve doyasıya eğlendiklerini ifade ettiler. >>MERVE CÖNK

 

#dinar #nihatsarı #üniversitenehoşgeldinetkinliği #afyon #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrencilere askerlik ve polislik mesleğini anlattılar
Öğrencilere askerlik ve polislik mesleğini anlattılar
İcikli'deki kapalı pazar yeri çalışmalarında sona gelindi
İcikli'deki kapalı pazar yeri çalışmalarında sona gelindi