Advert

Yıldırım yetkililere seslendi: “Siz neredesiniz”

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Hüsna Yıldırım, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslar arası Mücadele Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında konuşan Yıldırım, yetkililere seslenerek, “Siz neredesiniz. Gerekli yasal düzenlemeler yapılmadıkça, kadınların özgürlükleri ve yaşam hakları tehdit altında olacaktır” dedi

Yıldırım yetkililere seslendi: “Siz neredesiniz”
Yıldırım yetkililere seslendi: “Siz neredesiniz” Admin
Bu içerik 103 kez okundu.

Partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş ile Kadın Kolları Başkanı Hüsna Yıldırım, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslar arası Mücadele Günü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Yıldırım, “Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü. Ceren, Ayşegül, Songül, Şahindere, Başak ve daha niceleri. Bu isimler Türkiye’de haberlerde gördüğümüz ve yaşama hakları birileri tarafından ellerinden alınan sayısız kadınlarımızdan sadece birkaçı” dedi.

424 KADIN HAYATTAN KOPARILDI

“Her geçen gün artan bu isimler ve kadın cinayet haberlerinin hayatımızın bir parçası haline getirilmesini kabul etmiyoruz” diyen Yıldırım, “Kadına Yönelik Şiddet her şeyden önce insan hakları ihlalidir. Çözüm üretmek için ekonomik, siyasi, kültürel etkenlerin dikkate alınması, sürece ilişkin gerekli hukukidüzenlemelerin yapılması zaruridir.  Geçtiğimiz yıldan bu zamana kadar 414 kadın, sevdiklerinden, ailelerinden, hayatlarından acımasızca koparıldı. Bunların 160’ı şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçti” diye konuştu.

HAK ETTİKLERİ DEĞERİ, KIYMETİ GÖRMELİDİRLER

Gelecek Partisi olarak yetkililere seslenen Yıldırım, “Siz neredesiniz. Gerekli yasal düzenlemeler yapılmadıkça, caydırıcı cezaları uygulanmadıkça, halen faillere iyi hal, etkin pişmanlık gibi takdiri indirimler uygulandıkça kadınların özgürlükleri ve yaşam hakları tehdit altında olacaktır. Toplumda önemli rol modellerin ve siyasikişilerin, kadınlarla ilgili söylemlerinde konuşma dili çok önemlidir. Bu dil aşağılayıcı, ötekileştirici olur ise, şiddete eğilimi olan kişileri cesaretlendirici olmaya devam edecektir. Kadınlar toplumsal hayatın her alanında hak ettikleri değeri, kıymeti görmelidirler” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM, SORULARI ART ARDA SIRALADI

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “Siyasiler, iş insanları, akademisyenler söylemleri ile topluma örnek olmalılar ve kadınların önündeki engeller toplumsal bilinçle aşılmalıdır. Bu düşünceden hareketle, Gelecek Partisi Kadın Politikaları Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlıkları olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Sayın Yetkililere “ Siz Neredesiniz ?”diye soruyoruz. Bir kadın sokak ortasında güvenli bir şekilde yürüyemezken, katiller kadındı güçsüzdü derken siz neredesiniz? Bir kadın sadece kadın olduğu için toplumsal ayrıma maruz kalırken siz neredesiniz? Kadınlar bu toplumun mihenk taşıdır ve toplumsal barışın sağlanması, şiddetsiz toplum bilincinin yerleşmesi için gelecek kadroları olarak biz mücadelemizden asla vazgeçmiyoruz. Biz buradayız. Peki siz? Siz Neredesiniz?” diye sordu.

BÜYÜK BİR KATKI SAĞLIYORSUNUZ

İlimizde kadına şiddetle ilgili yapılan bütün haberlerin toplumu bilinçlendirmeye ve dönüştürmeye, yani, kadınların hayatta kalma mücadelesine büyük bir katkısı olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Kadın hakları için verdiğiniz mücadeledeki bu değerli katkınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Bugün Gelecek Partisi olarak ortaya koyduğumuz çalışmayı da ellerinizde daha da kıymetleneceği bilinciyle size emanet ediyoruz.”  >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

#kadın #şiddet #gelecekpartisi #niyaziertaş #hüsnayıldırım #kadınaşiddetehayır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay’dan Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm kararına veto
Danıştay’dan Afyonkarahisar Belediyesi’nin kentsel dönüşüm kararına veto
Afyonkarahisar’da bilim fuarı açıldı
Afyonkarahisar’da bilim fuarı açıldı