Rektör Karakaş tebrik etti

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, “Devlet Resim ve Heykel Yarışması”ndabaşarı elde eden Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarını tebrik etti

Rektör Karakaş tebrik etti
Rektör Karakaş tebrik etti Admin
Bu içerik 120 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından, Türk sanatçılarının son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına yeni eserler kazandırmak, buna bağlı olarak sanatçıların verimini artırmak amacıyla bu yıl 75.si düzenlenen “Devlet Resim ve Heykel Yarışması”nda Afyon Kocatepe Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesinden 3 öğretim elemanı başarı ödülü elde ederken, 1 öğretim elemanı da sergileme ödülüne layık görüldü.

MAKAMINDA KABUL ETTİ

Dünyanın en uzun soluklu sanat yarışması olma özelliği taşıyan Devlet Resim ve Heykel Yarışması’nda Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Şahbaz “Alegorik Figür”, Öğretim Görevlisi Salih Veysel Özel “Kil Tablet” adlı eserleri ile Seramik Dalında “Başarı” ödülüne layık görüldüler.Resim dalında ise Resim Bölümü Araştırma Görevlisi Yasemin Kaplan “Kendimle Bir Gün II” adlı eseri ile “Başarı” ödülü, Araştırma Görevlisi Emre Çalış da “Kurgu Manzaralar: Habitat” adlı eseri ile “Sergileme” ödülü elde ettiler.AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, önemli bir başarıya imza atan öğretim elemanlarını makamında kabul ederek, elde etmiş oldukları toplu başarıdan dolayı üniversite olarak gururlandıklarını belirterek, öğretim elemanlarını ayrı ayrı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Karakaş, AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun’un da hazır bulunduğu ziyarette ayrıca öğretim elemanlarına hediye takdiminde bulundu.

>>ODAK HABER MERKEZİ

#AKÜ #senaçoşkun #mehmetkarakaş #heykelyarışması #güzelsanatlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyonspor, Vanspor maçı hazırlıklarına başladı
Afyonspor, Vanspor maçı hazırlıklarına başladı
Korona virüs vaka sayısı Afyon’da ne durumda?
Korona virüs vaka sayısı Afyon’da ne durumda?