Advert

2022 AFYONKARAHİSAR’IN YILI OLACAK…

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yayınladığı yeni yıl mesajında, “İstiklal Harbimizin kazanıldığı toprak olan Afyonkarahisar’ımızın fedakâr ve yardımsever insanları her şeyin en güzeline layıktır” dedi

2022 AFYONKARAHİSAR’IN YILI OLACAK…
2022 AFYONKARAHİSAR’IN YILI OLACAK… Admin
Bu içerik 80 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yayınladığı yeni yıl mesajında, “Bütün hemşehrilerimin 2022 yılını gönülden tebrik ediyorum. Yeni yılın Ülkemiz ve Afyonkarahisar’ımız için hayırlara ve berekete vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum. Bütün hemşehrilerime sağlık, sıhhat ve hayırlı bir yıl temenni ediyorum. Zaman, bir su misali hızla akıp geçerken koca bir yıl daha geride kaldı. Geçen yıl, ömürden bir yaprak gibi kopup giderken, gelecek yıl ise yeni umutları beraberinde getirmektedir. Bu hal üzerine 2021 yılı geride kalmış, 2022 yılı heyecanla beklenilmektedir” dedi.

İLİMİZİN HİZMETKARIYIZ

“Afyonkarahisar’a 40 milyar TL’lik muazzam bir yatırım gerçekleştirdik” diyen Prof. Dr. Eroğlu, “Son iki yıldır salgın her ne kadar ekonomik bakımdan etkilerini hissettirmiş olsa da, 2021 yılı Afyonkarahisar için büyük yatırım ve projelerin devam ettiği altın bir yıl olmuştur. Bizler ilimizin hizmetkârı olarak gece-gündüz demeden ilimiz için şevk ve heyecanla çalışıyoruz. Hükümetimiz, son 19 yılda ilimize takriben 40 milyar TL’lik muazzam bir yatırım gerçekleştirdi. Afyonkarahisar’ımızı yatırımların merkezi haline getirdik. Eğitimden sağlık ve ulaşıma, su yatırımlarından tarım ve ormancılığa, turizmden sanayiye Afyonkarahisar’ı yıldız şehir haline getirdik.İlimize kazandırdığımız modern ve ileri teknoloji ile donatılmış hastaneler ve sağlık yatırımları sayesinde Covid-19 salgın sürecinde hiçbir sıkıntı yaşanmamıştır. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi, 250 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Onkoloji ve Hemetoloji Hastanesi, ülkemizin sayılı sağlık tesislerinden bazılarıdır” dedi.

BÖLÜNMÜŞ YOLLAR ARTTI

Prof. Dr. Eroğlu, “İç Anadolu Bölgesi ile Ege Bölgesini, Marmara Bölgesi ile de Akdeniz Bölgesini birbirine bağlayan, ülkemizin kavşak noktası konumunda olan Afyonkarahisar’ımıza ulaşım alanında büyük yatırımlar kazandırdık. Son 19 yılda bölünmüş yol uzunluğunu 10 kattan fazla arttırarak 54 km’den 573 km’ye yükselttik. Özellikle ilimize kazandırdığımız çevre yolu ve Karahisari Tüneli gibi projelerle ulaşımı çok daha kolay hale getirdik. Uluslararası Zafer Bölgesel Havalimanı ilimize ve bölgemize kazandırdık. Afyonkarahisar’ın hasretle beklediği projelerden biri de Ankara-Afyonkarahisar-İzmir Hızlı Tren Projesidir. İnşaat çalışmaları devam eden bu mega proje ile Afyonkarahisar-İzmir arası 2 saate, Afyonkarahisar-Ankara arası ise 1 saat 30 dakikaya düşecektir” dedi.

AFYON EGE’NİN YILDIZI

“Afyonkarahisar’ı Ege’nin yıldızı yaptık” diyen Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Ama biz de hizmet aşkı ve memleket sevdası bitmez. Yeni hedeflerle ilimizi, ülkemizin ve Dünya’nın en gelişmiş, refah seviyesi artmış şehirlerinden biri yapma gayreti içerisindeyiz. Özellikle ilimiz, sahip olduğu tabii ve kültürel zenginlikler, termal suları ve ulaşım bakımından ülkemizin kavşak noktasında olması gibi muhteşem farklılıkları ile büyük bir turizm potansiyeline sahiptir. Biz de şehrimizin bu kaynaklarını değerlendirmek için 7 başlıkta turizm hamlesi başlattık. Bu başlıklardan bazılarını hayata geçirdik, bazılarında ise çalışmalarımız hızla devam ediyor. Özellikle Sandıklı Akdağ Tabiat Parkına ülkemizin dört bir yanından ziyaretçiler gelmektedir. Sayın Valimizin de büyük gayretleri ile Frig Vadisi, yerli ve yabancı turistlerin büyük rağbet gösterdikleri bir yer olmuştur. Hititlilerin izlerini taşıyan mağaralar ve tarihi yapılar, yapılan gayretli çalışmalarla turizme kazandırılmıştır. Emre Gölü ve bölgede yeni başlayan sıcak hava balon turları, turistlerin vazgeçilmez ziyaret yerlerinden biri olmuştur.2022 yılı Afyonkarahisar’ın yılı olacaktır” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #veyseleroğlu #yeniyıl #çalışmalar #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güreşçileri makamında ağırladı
Güreşçileri makamında ağırladı
Önemli proje meyvelerini veriyor
Önemli proje meyvelerini veriyor