3 KİŞİNİN ÖLÜMÜNÜN SORUMLUSU O CHP’Lİ Mİ?

Sultandağı’nın Dereçine Beldesinde İrfan Göktürk isimli şahsın sahte içki ürettiği ihbarını alan Afyon Jandarma Ekipleri belirlenen adreslere baskın düzenledi. Jandarma aramalarında evde çok miktarda imal edilmiş sahte içki ile birlikte sahte içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirdi. Bu baskın sonrası akıllara bir süre önce Bolvadin İlçemizde sahte içkiden dolayı yaşamlarını kaybeden üç kişi geldi. Sultandağı’na çok yakın olan Bolvadin İlçemizdeki bu ölümlerin sebebi olan sahte içkileri üreten kişinin halen CHP İl Başkan Yardımcısı ve Dereçine eski Belediye Başkanı olan İrfan Göktürk’ün olup olmadığı merak konusu. Jandarmanın soruşturmasını derinleştirmesi ve ölümlerin failinin de bulunması isteniyor

3 KİŞİNİN ÖLÜMÜNÜN  SORUMLUSU O CHP’Lİ Mİ?
3 KİŞİNİN ÖLÜMÜNÜN  SORUMLUSU O CHP’Lİ Mİ? Admin
Bu içerik 214 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

SAHTE ALKOL İMALATHANESİ EVE BASKIN

Tüm Türkiye’de sahte içki nedeniyle ölümlerin peş peşe yaşanması üzerine, Afyon İl Jandarma Alay Komutanlığı ve Afyon İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri istihbaratları değerlendirerek belirlenen adreslere baskınları aralıksız sürdürmekte. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta alınan bir ihbar üzerine harekete geçen Afyon İl Jandarma Alay Komutanlığına bağlı ekipler Sultandağı İlçesi Dereçine Beldesinde sahte alkol üreterek sattığı ifade edilinen bir adrese baskın düzenledi. Söz konusu adresteki evde yapılan aramada 20 litre sahte viski, 10 litre etil alkol, 5 litre sahte rakı, 12 litre sahte şarap, 90 litre alkol yapımında kullanılan şıra, 3 adet alkol imalatında kullanılan varil, 4 adet alkol imalatında kullanılan bidon, 1 adet şişe kaplama makinası ve alkol imalatında kullanılan muhtelif malzemeleri ele geçirdiler. Olayın ardından evin sahibi İrfan Göktürk gözaltına alınarak Jandarma Karakoluna götürüldü.

KENDİ TÜKETİMİ İÇİN ÜRETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Sahte alkol üreterek sattığı iddia edilen kişinin Afyon CHP Örgütlenmeden sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve eski Dereçine Belediye Başkanı İrfan Göktürk olduğu anlaşılırken konu ile ilgili olarak İrfan Göktürk’ten dün basın merkezlerine bir açıklama gönderildi. İrfan Göktürk açıklamasında kendi tüketimi için alkol ürettiğini kabul ederken, bu alkolleri satmak için üretmediğini savundu. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı İrfan Göktürk’ün eme geçirilen sahte içki ve içki üretiminde kullanılan malzemeler ile birlikte bulunan şişe kaplama makinası ile ilgili bir bilgi vermemesi ise dikkat çekti. CHP İL Başkan Yardımcısı İrfan Göktürk konu ile ilgili olarak yerel ve genel bazı basın organlarında konunun çarpıtıldığını da iddia ederken açıklamasındaki bir cümle de dikkat çekti. Göktürk, ‘ Ben sadece kendi tüketimim için yasal olarak satılan alkolü alarak alkollü içecek ürettim’ dedi. İrfan Göktürk’ün açıklamasını değerlendiren bazı ilgililer, ‘İrfan Göktürk’ün açıklaması Merdi kıpti şecaat arz ederken silkatin söyler gibi bir şey. Özrü kabahatinden büyük’ dediler.

ÜÇ KİŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU MU?

Bir süre önce Bolvadin İlçemizde sahte alkol nedeniyle hayatlarını kaybettikleri belirlenen Ercan Üstündağ, Muharrem Sınık ve Basri Çamlı’nın Sultandağı Derecine Beldesinde üretilen bu sahte alkoller nedeniyle mi hayatlarını kaybettikleri sorgulanmaya başlandı. Konu ilgili görüşlerini aktaran ilgililer, ‘Jandarmanın operasyonu gayet başarılıdır ve gereken soruşturma daha da derinleştirilerek yapılmalıdır. Güvenlik kameraları uzman ekipler tarafından incelenmelidir. Bilindiği gibi Bolvadin ile Sultandağı yakındır. İrfan Göktürk’ün ürettiği sahte içkileri satıp satmadığı, sattı ise Bolvadin’deki ölümler ile bir ilgisi olup olmadığı büyük bir titizlikle incelenmelidir’ dediler.

CHP MİLLETVEKİLİ KONUYU ODAK’A DEĞERLENDİRDİ

Öte yandan konunun CHP İl ve Genel Merkez Disiplin Kuruluna götürülüp götürülmeyeceğine yönelik henüz bir açıklama yapılmaz iken, CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal ODAK’a yaptığı açıklamada, ‘Konuyu bende basından öğrendim. CHP İl Başkanı pazartesi günkü basın açıklamalarında sanıyorum bu konuya da değinecektir. Olay hafta sonu olduğu için ilgili kurullarımızın bu konuyu gündeme alması zaten doğal olarak hafta başından itibaren olabilecektir. Kanunun suç saydığı bir eylem söz konusu ise, ilgili kurullarımız buna göre gereğini yapacaklardır’ dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#burcuköksal #afyonemniyet #alitemiz #emniyet #bolvadinilçesi #CHP #jandarma #odakgazetesi #irfangöktürk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli’den Afyonkarahisar hayranlığı
Kocaeli’den Afyonkarahisar hayranlığı
Yoğurtçular Çarşısı esnafını sevindiren haber
Yoğurtçular Çarşısı esnafını sevindiren haber