Advert

KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞLADILAR

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Kızılayı Afyonkarahisar Kan Bağış Merkezi işbirliğinde kan ve kök hücre örneği bağışı gerçekleştirildi

KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞLADILAR
KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞLADILAR Admin
Bu içerik 69 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

ATSO yerleşkesinde sabah saatlerinden itibaren başlayan kampanyaya ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri, ATSO personeli destek verdi. Gün boyu süren kan ve kök hücre örneği bağışı sırasında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Başkan Yardımcıları M. Asım Bozca ve Bekir Bayana, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak ve Hayrettin Güzbey hazır bulundu.

KUTSAL BİR GÖREV

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Bugün burada kutsal bir görev için birlikteyiz. Çünkü kan bağışı hem bağışçının sağlığı için yararlı, hem de kana ihtiyaç duyanlar için önemlidir. Kızılay’dan edindiğimiz bilgiye göre kan bağışı son zamanlarda ciddi miktarda düşmüş durumda. Biz de bunun için Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız ve Kızılay ile ortak bir kan bağış kampanyası başlattık. Hem sağlığımız için, hem başka canları kurtarmak için bu kampanyayı önemli buluyoruz. Aynı zamanda kök hücre örneği de verdik. Kök hücre bağışı, bilhassa kanın yapısı tuttuğu zaman kemik iliği kanseri gibi hastalıklara yakalanan kişilere şifa olması bakımından çok önemli. Bu bakımdan duyarlılığımızı gösterelim, topluma örnek olalım düşüncesiyle bu kampanyamıza Meclis Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis Üyelerimiz ve Oda personelimiz ile birlikte destek vermiş bulunuyoruz. Kızılay’a, Kızılay Bölge Müdürü’ne, İl Müdürü’ne kan alan görevlilere ve tüm Kızılay camiasına da hem teşekkür ediyor; hem de kan bağışının artması için yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

PARAYLA ELDE EDİLEMEZ

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ise “Burada, kutsal bir vazifeyi yapmak için bir aradayız. Kan bağışı gerçekten çok önemli. Parayla elde edemeyeceğimiz, parayla ulaşamayacağımız bir bağış ve yardım. Bizim vatandaşlarımız yardım yapmayı çok sever; yardıma ihtiyaç duyulduğunu hissedince koşa koşa gelirler. Ama pandemi döneminde hastalıktan korkulduğu için kan bağışının, kök hücre bağışının biraz azaldığını duyuyoruz. Kızılay Kan Merkezi, Kovid’li hastaların değil, sağlıklı bağışçıların geldiği bir merkezdir. Vatandaşlarımız son derece rahat olsunlar. Gönül rahatlığıyla kan ve kök hücre bağışında bulunabilirler. Kızılay Kan Merkezi yetkililerine bizimle bu işbirlikleri için çok teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, var olsunlar” dedi.

BÜYÜK FAYDAMIZ OLACAK

Merdivenci, “Biz de bugün Yönetim Kurulu Başkanımız, Meclis Divanımız ve Meclis Üyelerimiz ile beraber, kan ve kök hücre bağışı için buradayız. Kan bağışı olduğu kadar, kök hücre bağışı da çok önemli. Bugün burada alınan kök hücre bağışı, Türkiye genelindeki bütün hastalarımızın kanları ile eşleştirmeye tabi tutuluyor; belki çok uzakta, hiç tanımadığımız birisinin kanıyla uyum sağlayacak ve ona çok büyük faydamız olacak. Vatandaşlarımızın bu konuda çok hassas olduğunu biliyorum, kampanyalara destek olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyor; tüm vatandaşlarımızı kan ve kök hücre bağışı için Kızılay Kan Merkezi’ne başvuruda bulunmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. Türk Kızılayı Afyonkarahisar Kan Bağış Merkezi yetkilileri, böyle bir kampanya düzenlediği için Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclisi’ne teşekkür etti. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #türkızılayı #atso #kanbağışı #hüsnüserteser
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güreşçileri makamında ağırladı
Güreşçileri makamında ağırladı
Önemli proje meyvelerini veriyor
Önemli proje meyvelerini veriyor