Şampiyon, tavşan ve tavuk

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu'nca düzenlenen 5. Ulusal Kümes Hayvanları yarışması Afyonkarahisar'da başladı. Yarışma öncesi ODAK’a değerlendirmede bulunan Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Çetin, tavşan ve tavuğun şampiyon olarak Afyonkarahisar’dan çıktığını söyledi

Şampiyon, tavşan ve tavuk
Şampiyon, tavşan ve tavuk Admin
Bu içerik 93 kez okundu.

Afyonkarahisar Budan Termal Otelde düzenlenen ve 81 ilden gelen bin 600'ün üzerinde farklı ırklarda süs tavuğu, güvercin, kaz, ördek ve tavşan, yurt dışından gelen hakemlerce değerlendiriliyor. Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Çetin, etkinliğin güzellik yarışması olduğunu ve hayvanların puanlandığını söyledi.

HAKEMLER DİPLOMALARINI ALACAK

Hayvanları Avrupa’dan Afyonkarahisar’a gelen 16 hakemin değerlendirdiğini söyleyen Çetin, “Türkiye yetiştirdiğimiz hakemlerimiz olacak. Bu yarışmamızda da 6 tane hakem adayımız sınava girmeye hak kazandılar. Teorik ve pratik sınav yapıyorlar. Pazar günü ödül törenimiz olacak. Bu ödül töreninde hakemlerimizin diplomalarını takdim edeceğiz” dedi.

BİZİM İÇİN AYRI BİR GURUR

Federasyonun her sene yenilikler kattığını belirten Özcan sözlerine şöyle devam etti: “Geçen yıl federasyon çatısı altına tavşanı aldık. Bu yıl tavşanda müthiş bir katılım var. Orada çok iyi şampiyonlarımız var. Tavşan ve tavukta şampiyon Afyonkarahisar’dan çıktı. Bunlar bizim için ayrı bir gurur” diye konuştu.

AFYONKARAHİSAR’A HAS

Afyonkarahisar’da has olan akkuyruk, kısık boyun ve yılan baş güvencinin olduğuna dikkat çeken Çetin, “Onlarda federasyonumuza dahil oldular dernek olarak. Bu yılki yarışmamızda Afyonkarahisar’da olduğu için onlarında ilk yarışmasıdır. Buda Afyonkarahisar için ayrı bir gururdur. Elimizden geldiği kadar Afyonkarahisar için neler yapabiliriz, ilimizin adını daha çok nasıl duyurabiliriz bunun çabasındayız” ifadelerini kullandı. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

 
#afyon #tavşan #tavuk #budan #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayrak güven tazeledi
Bayrak güven tazeledi
Yoğunluk sömestr tatilinde arttı
Yoğunluk sömestr tatilinde arttı