TED Afyon Koleji basınla bir araya geldi

TED Afyon Koleji, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları ile bir araya geldi

TED Afyon Koleji basınla bir araya geldi
TED Afyon Koleji basınla bir araya geldi Admin
Bu içerik 114 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’da görev yapan basın mensupları ile bir araya gelen TED Afyon Koleji, basın mensuplarının gününü kutladı. Düzenlenen programa Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akar, TED Afyon Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Op. Dr. Selim Bodur, TED Afyon Koleji Lise Müdürü Muhittin Özaşkın, İlkokul - Ortaokul Müdürü Azime Tanrıverdi, Lise Müdür Yardımcısı Dürdane Kahveci ve basın mensupları katıldı.

VİCDANİ BİR GÖREV YAPIYORSUNUZ

Düzenlenen programda konuşan TED Afyon Koleji Lise Müdürü Muhittin Özaşkın, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak, “Benim kendimin de Şuhut İlçemizde ailemizin gazetesi olduğu için gazeteci arkadaşların çektiklerini biliyorum. Ben buradan sizlere değerli meslektaşlarım diyerek hitap etmek istiyorum. Basın bu halkın vicdanın sesi demektir. Kutsal bir görev yapıyorsunuz. Vicdani güzel bir görev yapıyorsunuz” dedi.

BAŞKAN KÜÇÜKKURT TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmaların ardından TED Afyon Koleji tarafından hazırlanan ve üzerinde fotoğraf makinesi bulunan pasta Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, basın mensupları ve TED Afyon Koleji yöneticileri tarafından birlikte kesildi. Pasta kesiminde konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, nazik davranışlarından dolayı TED Kolejine teşekkür ederek, “Çok şık bir pasta hazırlamışlar, pasta kesimini basınımızda görev yapan bayan kardeşlerimizin ve TED Kolejindeki öğretmenlerimizin yapmasını rica ediyorum” dedi.

TANRIVERDİ BİLGİLER VERDİ

Pasta kesiminin ardından İlkokul - Ortaokul Müdürü Azime Tanrıverdi bir konuşma yaptı. Tanrıverdi, “Ülkemizin eğitim alanındaki en köklü sivil girişimi olarak 1928 yılından bugüne faaliyet gösteren Türk Eğitim Derneği'nin ülkemizde oluşturduğu eğitim zincirinin halkalarından biri olan TED Afyon Koleji, 13 Eylül 1999 yılında Afyon Eğitim Vakfının değerli yöneticileri tarafından kurulmuştur” dedi.

FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR

TED Afyon Kolejinin 13 Eylül 1999’dan 31 Haziran 2015’e kadar Afyon Eğitim Vakfı'nın kuruluşu olarak bölgeye hizmet verdiğini ifade eden Tanrıverdi: “01 Temmuz 2015 tarihinden itibaren ise okul ParkHayat Grup tarafından devralınmıştır. 2015 - 2016 eğitim dönemi itibariyle TED Afyon Koleji Özel Anadolu Lisesi de açılmıştır. TED Afyon Koleji ilki 1999 yılında ikincisi de 2003'te hizmete giren iki blokta hizmet vermekteyken; 2015 yılı yaz döneminde hem mevcut iki bloğun geniş bir revizyon ve modernizasyonu hem de yeni bloklar inşa edilmesiyle birbirine bağlı 5 blok ve bağımsız anaokulu bloğu olmak üzere 6 ayrı blokta, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Kapalı Spor Salonunun bulunduğu yerleşkede faaliyet sürdürmektedir” diye konuştu.

BURSLAR DEVAM ETMEKTEDİR

“Türk Eğitim Derneği ve TED Afyon Koleji belirli bir misyon ve vizyon çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir” diyen Tanrıverdi sözlerine şöyle devam etti: “Derneğin misyonlarından biri de maddi imkanı yeterli olmayan başarılı çocuklara ülke genelinde burslar vererek eğitimlerine devam etme olanağı tanımaktır. Bu amaçla Türkiye genelinde yapılan merkezi sınav ve sonrasında gerçekleştirilen mülakatlarla (ev ziyaretleri) öğrencilerin seçildiği Tam Eğitim Bursu (TEB) ile sadece okul ücretleri değil; cep harçlığı, servis, yemek, kitap-kırtasiye, kıyafet, yatılı ise pansiyon giderleri olmak üzere tüm eğitim masrafları karşılanmaktadır.”

ÖĞRENCİLER BURSTAN FAYDALANIYOR

Tanrıverdi, sisteme girmeye hak kazanarak TED Okullarında eğitim gören ve mezun olan öğrencilerin, üniversite eğitimleri boyunca da bursların devam ettiğini ifade ederek, “Ayrıca, üniversite öğrencilerinin staj ve kariyer takiplerinin yapıldığı sistemde, mezun öğrencilerin işe yerleşme süreçleri de desteklenmekte ve izlenmektedir. TED Burs Sisteminden bugüne kadar yaklaşık 50.000 öğrenci faydalanmıştır. Bu anlayış doğrultusunda TED Afyon Koleji olarak okulumuzda, 14  öğrenci tam eğitim bursundan faydalanmaktadır” dedi.

YENİLİKÇİ BİR EĞİTİM ÖĞRETİM ANLAYIŞI ESASTIR

Tanrıverdi, “TED Afyon Kolejinde; bireysel farklılıkların dikkate alındığı, Öğrenci merkezli, Ulusal değerleri esas alan, Evrensel bakış açısına sahip, Yabancı dil eğitiminin gerekliliğine inanan, Akademik, sosyal ve fiziksel gelişimi destekleyici ortamlar sunan, TED'e özgü geliştirilmiş programlar ile uluslararası uygulamaların bütünleştirildiği, Pozitif disipline dayalı, dinamik ve yenilikçi bir eğitim öğretim anlayışı esastır. TED Afyon Koleji, 6 idareci, 79 öğretmen, 28 çalışanıyla hizmet vermektedir.” >>GÖKHAN KOCAASLAN

#TEDKOLEJİ #muhittinözaşkın #10ocak çalışangazetecilergünü #sezerküçükkurt #ismailakar #
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayrak güven tazeledi
Bayrak güven tazeledi
Yoğunluk sömestr tatilinde arttı
Yoğunluk sömestr tatilinde arttı