Gazetecilik mühim ve ağır bir sorumluluktur

AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı

Gazetecilik mühim ve ağır bir sorumluluktur
Gazetecilik mühim ve ağır bir sorumluluktur Admin
Bu içerik 85 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaşadığı toplumun ahlak kurallarını ve değerlerini göz önünde bulundurarak mesleğinin gereğini hakkıyla yapan tüm gazetecilik mesleği mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum diyen İbrahim Yurdunuseven; “Gazetecilik mesleği gerekliliği ve neticeleri itibariyle son derece mühim ve ağır bir sorumluluktur. Özellikle bilgi kirliliğinin had safhaya ulaştığı günümüzde doğru ve güvenilir gazetecilik anlayışı daha fazla aranır hale gelmiştir. AK Parti olarak bilhassa sosyal medya aracılığıyla yapılan asılsız, provakatif ve gelişigüzel ortaya atılan yalan haberlerle bugüne kadar ciddi bir mücadele politikası yürüttüğümüz gibi mesleğini hakkıyla, mesai mefhumu gözetmeksizin yapan meslek mensuplarımızın da destekçisi olduk. Yarım asırdır sekteye uğratılmış demokrasiyi yeniden milletimizle kavuşturan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davasına ortak olmuş bir fert olarak gazeteciliğin demokrasimizin ayrılmaz bir parçası olduğunu çok iyi bildiğimizi ve gerçekleştirdiğimiz reformlarla mesleğin kutsiyetine daima saygı duyduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleği ilkelerine eksiksiz bağlı kalarak toplum vicdanının gözü, kulağı ve sesi olan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi.

>>ODAK HABER MERKEZİ 

#ibrahimyurdunuseven #receptayyip #akparti #10Ocakçalışangazetecilergünü #afyon #demokrasi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli’den Afyonkarahisar hayranlığı
Kocaeli’den Afyonkarahisar hayranlığı
Yoğurtçular Çarşısı esnafını sevindiren haber
Yoğurtçular Çarşısı esnafını sevindiren haber