Advert

“2022 yılından çok ümitliyim”

Başkan Zeybek, 2022 yılından çok ümitli olduğunu söyleyerek, “Başımızda vatanını, milletini, bayrağını ve insanını seven ümmetin umudu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. 2023 yılında yapılacak olan seçimlerden de yine başarısını aynı şekilde devam ettireceğinden şüphem yok” dedi

“2022 yılından çok ümitliyim”
“2022 yılından çok ümitliyim” Admin
Bu içerik 104 kez okundu.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen 2021 yılı değerlendirme toplantısında belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.  Başkan Zeybek, “31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanı seçildikten sonra o günün şatlarına baktığımızda gerçekten tüm dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizi de etkisi altına alan ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya kaldık. Sadece Türkiye’mize mahsus değildi hemen hemene tüm dünyada sıkıntı hissedildi. Buna rağmen ciddi gelişmeler ve yatırımlar yaptık. 2020’den ümitliydik ama 2020 ve 2021 yılında halen hepsi devam eden ciddi bir Covid-19 ile hem dünya hem de ülkemiz imtihan vermektedir. İçimizden bazı arkadaşlarımız ciddi sıkıntılar yaşadı güçlükte de olsa atlatmaya çalıştılar. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

168 BİN KİŞİ KATILDI

2021 yılının Temmuz ayında kısmi rahatlama olması ile birlikte 2020’de planlamış olduğumuz hayata geçiremediğimiz bazı organizasyonları 2021 yılında gerçekleştirmeye başladıklarını ifade eden Başkan Zeybek, “İlki Motokros alanında Uluslar arası Avrupa Akrobasi Şampiyonasını gerçekleştirdik. Ciddi bir katılımla ilimizin tanıtımına katkı sağladık. Dünya Motokros Şampiyonasını 2020 yılında her şeyimiz hazırdı gerçekleştirdik ama COVİD-19’dan dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’nun tavsiyeleri doğrultusunda yapılan istişareler ile yakın temasta bulunacağından dolayı bunu ötelemek durumunda kaldık. 2021 yılında hedefimiz 100 bin seyirciye ulaşabilir miyiz diye düşündük ama 160 binin üzerinde bir katılımcı ile Dünya Motokros Şampiyonasını gerçekleştirdik” diye konuştu.

ÜNLÜ ŞEFLER AFYON’A GELDİ

2019 yılında Afyonkarahisar’ın Gastronomi Şehri ilan edildiğini hatırlatan Başkan Zeybek, “Festival yapılması isteniyordu UNESCO’nun bizden istediği ama bu yakın mesafeden ve temastan dolayı onu da 2021 yılında gerçekleştirdik. 15 ülkenin Büyükelçisini festivalimize iştirak etti. Brezilya’dan Kore’ye kadar bir çok ülkenin şefleri festivalimize katıldı. Ülkemizdeki tüm şefler neredeyse Gastronomi Festivalinde yer aldılar ve ciddi şekilde Afyonkarahisar’ın tanıtımını gerçekleştirdiler. Yine Afyonkarahisar Belediyesi olarak kültür alanında desteklediğimiz Motokros Alanında geniş katılımlı Kitap Fuarını gerçekleştirdik” dedi.

AFYON’UN TANITIMINDA CİDDİ GÖREV ÜSTLENİYOR

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yatırımlar hakkında da bilgiler veren Başkan Zeybek, “Göreve geldiğimiz andan bugüne kadar toplamda baktığımızda ekonomik krize rağmen ve Covid-19’dan dolayı devletin gelirlerinde eksilme olmasına rağmen 550 milyon TL’ye yakın yatırım gerçekleştirildi. Sokak Sağlıklaştırma Projesini bitirdik ve basın mensuplarımızın katıldığı bir programda sadece hizmete aldık. Açılışı gerçekleştirmedik. Karayolları Altgeçidine Şükrü Çelikalay ismini verdiğimiz alt geçidimizi Aralık ayı başında hizmete açtık. Gastronomi Konağımızı hizmete açtık ve ciddi şekilde yöresel ürünlerimizi orada sunarak Afyonkarahisar’ımızın tanıtımında ciddi anlamda görev üstleniyor.”

MİLLET KIRAATHANESİ İHALESİ YAPILDI

Millet Kıraathanesinin ihalesinin yapıldığını vurgulan Başkan Zeybek, “Maalesef  bu dövizdeki dalgalanmadan dolayı müteahhit arkadaşımız çalışmaya başlayamadı. Piyasaların düzelmesini bekliyor ve hemen başlayacak. Tahmini ilahe bedelimiz 20 milyon TL’dir. Anıtpark’ta bulunan mezbele şeklinde bulunan belediyemize ait çay bahçesini 1 milyon TL harcayarak yapımı tamamladık ve hizmete açtık. Yapılan altyapı çalışmaları ve asfalt çalışmalarından bahsetmek istemiyorum. Hesabımızdan çok daha fazlasını gerçekleştirdik. Sathi kaplamada bu yıl rekor kırdık” dedi.

TELEFELİK İHALESİNE ÇIKIYORUZ

Afyonkarahisar’da yatırımlara devam edeceklerinin altını çizen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,  “Bizim 37 projemiz vardı seçimlerde söz verdiğimiz 24 tanesini tamamladık. Diğerlerinin ihaleleri yapıldı. 2022 yılında teleferik ihalesine yeniden çıkacağız. Mekanik Otopark projemiz 55 milyon TL’ye mal olacak bir yatırımdır. İnşallah onu da yap-işlet devret modeli ile bu sene ihaleye çıkacağız” dedi. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

#afyon #mehmetzeybek #teleferik #gastronomi #motokros
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar güne nasıl başladı?
Dolar güne nasıl başladı?
Başkan Taylan Miniklerin Karne Heyecanına Ortak Oldu
Başkan Taylan Miniklerin Karne Heyecanına Ortak Oldu