Teknoloji Festivali 26-28 Mayıs’ta

Partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2021 yılı değerlendirme toplantısında konuşan Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’nin en büyük yazılım teknolojileri festivalinin 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi

Teknoloji Festivali 26-28 Mayıs’ta
Teknoloji Festivali 26-28 Mayıs’ta Admin
Bu içerik 101 kez okundu.

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2021 yılı değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Eroğlu, AK Parti İl Teşkilatının büyük bir aile olduğunu söyleyerek, birlik ve beraberlik içerisinde Afyonkarahisar’a hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti. Covid-19 salgınının, son iki yıldır bütün dünya ekonomilerini olumsuz etkilediğini belirten Milletvekili Eroğlu, “Türkiye, salgından en az etkilenen ülkelerden biri olmuştur. Salgın; tedarik zincirlerini, çalışma şartlarını, tüketim alışkanlıklarını, arz-talep dengelerini, emtia fiyatlarını, para ve maliye politikalarını önemli ölçüde etkilemiştir” dedi.

İŞSİZLİĞİN EN AZ OLDUĞU İL AFYON

Milletvekili Eroğlu, “2021 yılında, her ne kadar ülkemizde ve Dünya’da ekonomik açıdan bazı olumsuzluklar olsa da, geçtiğimiz yıl Afyonkarahisarımız açısından yatırımların ve projelerin devam ettiği çok verimli bir yıl olmuştur. Biz her daim bu şehrin birer hizmet neferi olarak gece – gündüz demeden ilimiz için koşturuyoruz.  Eğitimden sağlık ve ulaşıma, su yatırımlarından tarım ve ormancılığa, turizmden sanayiye Afyonkarahisar’ı yıldız şehir haline getirdik.  Son 19 yılda ilimize takriben 40 milyar TL’lik muazzam bir yatırım gerçekleştirdik.  Afyonkarahisarımızı adeta yatırımların merkezi haline getirdik. İlimiz, özellikle son yıllarda sağlanan yatırım ve teşviklerden en fazla yararlanan il olmuştur. Gelişen sanayisi ve büyüyen ticaret hacmi ile işsizliğin en az olduğu il Afyonkarahisar olmuştur. İhracat 105 milyon dolardan 400 milyon dolara yükselmiştir” diye konuştu.

LEZZETİN ŞEHRİ AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar UNESCO’nun Gastronomi alanında “Yaratıcı Şehirler Ağı”na giren ülkemizde 3. Şehir olduğunu hatırlatan Milletvekili Eroğlu, “Afyonkarahisar özellikle gıda üretim sektöründe, et, süt, yumurta gibi ürünlerin üretiminde lider şehirdir. Ülkemizde kırmızı et üretiminin büyük bölümü ilimizden karşılanmaktadır. Ülkemizde yumurta borsası Afyonkarahisar’dan belirlenmektedir. Afyonkarahisar, haşhaş, patates, sucuk, lokum, kaymak ve kiraz denilince ilk akla gelen şehirdir. Kurulan teknolojik seralarda üretilen domatesler yurt dışına ihraç ediliyor” ifadelerini kullandı.   

ZAFERİN 100. YILINA HAZIRIZ

Afyonkarahisar Aile Yılı projesinin bütün ülkeye örnek olduğunu dile getiren Milletvekili Eroğlu, “Bu güzel projenin, 2022 yılında diğer vilayetlerde de Devlet Projesi olarak uygulanacağına inanıyorum.

2022 yılında da Büyük Zaferin 100. Yılına Hazırız. İstiklal Harbimizin kazanıldığı topraklar olan Afyonkarahisar, 2022 yılında büyük faaliyetlere ev sahipliği yapacak.  Gençlerimize ve yavrularımıza, İstiklal Harbini daha iyi anlatmak ve onlara bu şuuru vermek gayesi ile zaferin 100. Yılı olan 2022 yılında çok önemli faaliyetler planlıyoruz.  Bu faaliyetlerden biri de “Büyük Zaferin 100. Yılında Afyonkarahisar Yazılım Festivali”dir” dedi.

YAZILIM FESTİVALİ MAYIS’TA

Türkiye’nin en büyük yazılım teknolojileri festivalinin 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirileceğini ifade eden Milletvekili Eroğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Afyonkarahisar Yazılım Festivali; uzman konuşmacılarla geliştiricileri ve teknoloji severleri bir araya getirmeyi, Code-lab, Hackathonlar ve Yazılım Atölyeleri (Workshoplar) ile katılımcılara yazılım teknolojileri konusunda yeni bilgiler kazandırmayı hedeflemektedir. Afyonkarahisar’ı geliştirmek, kalkındırmak ve vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltmek için çok çalışıyoruz. İlimize çok büyük yatırımlar kazandırdık ama bununla yetinmeyeceğiz. Daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

 

#veyseleroğlu #afyon #akparti #yazılımfestivali #gastronomi #yaratıcışehirlerağı #UNESCO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayrak güven tazeledi
Bayrak güven tazeledi
Yoğunluk sömestr tatilinde arttı
Yoğunluk sömestr tatilinde arttı