Üyelerimizden güç alıyoruz

Afyonkarahisar Kasaplar Sucukçular ve Lokantacılar Esnaf Odası 2022 yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda Mevcut Başkan İbrahim Yörük ile Başkan Adayı Şükrü Erçoban yarıştı. Yapılan Genel Kurulda mevcut Başkan İbrahim Yörük güven tazeledi

Üyelerimizden güç alıyoruz
Üyelerimizden güç alıyoruz Admin
Bu içerik 123 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Kasaplar Sucukçular ve Lokantacılar Esnaf Odası Genel Kurulu bir düğün salonunda yapıldı. Divan teşekkülünün oluşturulması ile başlayan Genel Kurulda faaliyet raporu, denetim kurulu raporu, bilanço gelir gider hesapları okunarak üyelerin oyuna sunuldu ve oy birliği ile kabul edilerek dilek ve temenniler kısmına geçildi. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Başkan Adayı Şükrü Erçoban, üyelerine hizmet etmek için aday olduğunu söyledi.

BÜYÜYEREK GÜÇLENİYORUZ

Afyonkarahisar Kasaplar Sucukçular ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı İbrahim Yörük ise, göreve geldiği günden itibaren odanın gelişmesi ve güçlenmesi için yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini söyledi. Yörük, “Üç dönemdir başkanlığını yürüttüğümüz Kasaplar Sucukçular ve Lokantacılar Oda Başkanlığımızın yeni döneminde yani dördüncü dönemde oda olarak gücümüze güç katan üyelerimizin güveni ile yeni projelerimiz daha da büyüyecek ve güçlenecektir. Bizim en büyük gücümüz odamızın çok değerli üyeleridir. Onlardan güç alıyoruz” dedi.

SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

Geçen zamanda üst kuruluşlar ile müşterek çalışmalar yaparak uyum içinde odaya üyelerinin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Yörük, “Değişime ve dönüşüme uyum sağlayabilen, ekonomiye can veren, ülkesi ve milleti için katma değer yaratan, siz değerli üyelerimizin refahı ve huzuru için 24 saat gece gündüz demeden odamız her zaman yanınızda olmuştur ve olmaya devam edecektir” diye konuştu.

SIKINTILARIN ÇÖZÜME ULAŞMASI LAZIM

Yörük sözlerine şöyle devam etti: “Bunun yanında oda olarak üyelerimizin iş yerleriyle alakalı tüm resmi işlemleri, bizzat resmi kurumlarla takip edilmiş ve çözüme kavuşturulmuştur. Et ve Et Ürünleri başta olmak üzere gıda da katma değer vergisinin kaldırılması için taleplerimizi sunmuş ve bu konuda yetkilileri uyarmıştık. Burada ki temel amaç et ürünlerinde daha önce yüzde 8 olan katma değer vergisini yüzde 1’e düşürdüğümüz gerçeğidir. Her geçen gün fiyatların değiştiğini görüyoruz. Alım gücü düşen üreticinin temel kaynağı olan ve sürekli artan hammadde fiyatlarına, devletimizin müdahale etmesini istiyoruz. Üreticimiz gerçekten büyük sıkıntı yaşıyor ve çözümün acil olarak son bulmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

SIKITILARDAN ÜYELERİMİZ ETKİLENDİ

Son zamanlarda yaşanan olumsuz gelişmelerden üyelerinin çok etkilendiğine dikkat çeken Başkan Yörük, Oda olarak bizler başkalarıyla değil kendimizle yarış halindeyiz. Bu önemli vazife siz değerli üyelerimizle birlikte çok önem arz ediyor. Oda seçimlerinde benim gibi aday olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Biz onlarla rakip değil refiğiz. Bunu herkes böyle bilsin. Et ve et ürünleri, gıda ve temel ihtiyaçlar hem üretenin. Hem de tüketenin en avantajlı fiyatlarla elde etmesi gereken besin zincirini oluşturuyor.”

ESNAFIMIZIN SORUNLARI BİZİM SORUNUMUZ

“Oda olarak bizler hem değerli üyelerimizi korumak, hem de vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik ve ekonomik olarak tüketim mallarına ulaşmalarını sağlamaktır” diyen Başkan Yörük sözlerine şöyle son verdi: “Biz her zaman oda olarak hem üreticimizin hem de tüketicimizin yanındayız. Yapılması ne gerekiyorsa hazırız. Lokantacı esnafımız olsun diğer oda üyelerimizin de sorunları bizim temel sorunlarımızdır. Bunları çözmekte oda olarak bizim temel vazifemizdir” dedi.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

#ibrahimyörük #esnaflarodası #şükrüerçoban #seçim #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaeli’den Afyonkarahisar hayranlığı
Kocaeli’den Afyonkarahisar hayranlığı
Yoğurtçular Çarşısı esnafını sevindiren haber
Yoğurtçular Çarşısı esnafını sevindiren haber