Advert

Maden ihracatçıları “ŞEF” dedi

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yurt genelinde “ŞEF” lakabıyla bilinen Afyonkarahisar’lı İbrahim Alimoğlu 375 oyla seçildi. Alimoğlu, “Dört kuşak madenci olan bir aileden geliyorum. Sektörün içinde doğdum, sektörde büyüdüm. Derdi de dermanı da biliyoruz”

Maden ihracatçıları “ŞEF” dedi
Maden ihracatçıları “ŞEF” dedi Admin
Bu içerik 90 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen Ege Maden İhracatçıları Birliği Genel Kurulu’nda iki liste yarıştı. “ŞEF” lakablı İbrahim Alimoğlu’nun başkan adayı olduğu mor liste 375 oyla seçimi kazanırken, Serkan Sarıçiçek’in başkan adayı olduğu sarı liste 292 oy aldı. Divan Başkanı, JakEskinazi isimler olurken, Divan Katipliği’ni ise Ertan Öncü ve Mustafa Özer üstlendi. Seçimi kazanan İbrahim Alimoğlu, “Birimizin yaşadığı sorun hepimizi ilgilendirir. Sizi, yaşadığınız sorunla baş başa bırakmayacak bir ekiple karşınızdayız. Dört kuşak madenci olan bir aileden geliyorum. Sektörün içinde doğdum, sektörde büyüdüm.   Derdi de, dermanı da biliyoruz. Maden kanunu, 25 kez değı̇şı̇kliğe uğradı. Zaman içı̇nde kafa karışıklığına neden oldu. Bizı̇m sınırları belı̇rlı̇ yönetmeliğin tüm maddeleriyle açık olduğu bir maden kanununa ihtiyacımız var. Bu kanunun çıkması ı̇çı̇n çalışacağız. Bir değer derdimiz Bürokrasi. Madencilik ı̇çı̇n 8 ayrı bakanlığın kapısını çalıyor, 21 kurumdan izı̇n alıyoruz. Bu bürokrasi, herkesi yoruyor. Bu yüzden Tabii Kaynaklar Bakanlığı kurulmasını talep edeceğiz” dedi.

ÇALIŞTAY AFYONKARAHİSAR’DA

Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlı, “5. Maden çalıştayını, Madenciliğin kalbi Afyonkarahisar'da yapacağız. Doğal taş ihracatında işlenmiş ürün ihracatının payını Türkiye’de yüzde 75'e, Ege’de yüzde 90’a çıkaracağız.  6 milyar dolar olan ihracat gelirini, 2025 yılı sonunda 12 milyar dolara çıkaracağız. Türk madenlerinin dünyaya tanıtılması ve pazarlanması için metaversede projeler hayata geçireceğiz. Bizim için önce insan, sonra çevre, daha sonra maden gelir.  Yeşil madencilik anlayışını gençlerimizin desteğiyle sektöre yerleştireceğiz.  Amorf tasarım yarışmasını uluslararası boyuta taşıyacağız” diye konuştu. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#ŞEF #serkansarıçiçek #ertanöncü #mustafaözer #ibrahimalimoğlu #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKÜREM yaraları sarmaya devam ediyor
AKÜREM yaraları sarmaya devam ediyor
Kardeş olmak zordur
Kardeş olmak zordur