Advert

Vatandaşlarımızla Gönül Sofralarında Buluşuyoruz

Afyonkarahisar Belediyesi iki yıllık aranın ardından farklı günlerde ve farklı mahallelerde kurduğu iftar sofralarıyla ramazan ayının dayanışma, paylaşma, birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmaya devam ediyor. Bugüne dek 32 mahallede kurulan iftar sofralarıyla binlerce Afyonkarahisarlı ’ya ulaşılırken, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te iftarını hemşehrileri ile birlikte yapıyor

Vatandaşlarımızla Gönül Sofralarında Buluşuyoruz
Vatandaşlarımızla Gönül Sofralarında Buluşuyoruz Admin
Bu içerik 93 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Belediyenin iftar programları sürerken Beyazıt, Hamidiye, Yunusemre, Hattat Karahisar, Hasan Karaağaç ve Yarenler Mahallelerinde binlerce kişi iftarı birlikte açtı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Barış Dal, Murat Öner, muhtarlar ve mahalle sakinlerinin katıldığı iftar yemeği programı, Hamidiye Pazar yerinde gerçekleştirildi. İftar öncesi Başkan Zeybek ve protokol üyeleri programa katılan vatandaşlarla yakından ilgilenerek, oruçlarının kabul olması temennisinde bulundu. Binlerce vatandaşın katılım sağladığı iftar yemeğinde dualar edildi hep birlikte oruçlar açıldı. Başkan Zeybek ile bir araya gelen çocuklar ise ‘Başkan Çok Yaşa’ sloganları attı. Tek tek hatıra fotoğrafları çektiren Başkan Mehmet Zeybek vatandaşları selamladı, sohbet etti.

“RAMAZAN AYININ GÜZELLİKLERİNİ BİR ARADA YAŞIYORUZ”

Başkan Zeybek iftar sonrası yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliği, kardeşliği perçinlediğine değinerek; “ Bu sene Ramazan ayını vatandaşlarımızla birlikte geçirelim istedik. 58 mahallemizle toplu bir şekilde bir araya gelerek aynı sofrada buluşuyoruz. Cenab-ı Hak nice Ramazanlara sağlıkla erişmemizi nasip etsin. Tuttuğumuz oruçlar kabul olsun. Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

ZAFER MEYDANINDA ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR

30 gün boyunca etkinliklerin düzenleneceği Zafer Meydanı ise yine Afyonkarahisarlıların Ramazan neşesini yaşamak için vazgeçilmez adresi oldu.  Programlar kapsamında şiirler okundu, ilahi konserleri verildi. Çocuklar için de birbirinden farklı yarışmalar ve gösteriler düzenlendi. Nasreddin Hoca gösterisi, halat çekme, sandalye kapmaca gibi oyunlar oynandı, mini yarışmalarla hediyeler dağıtıldı. Hem çocuklar hem de aileleri Ramazan’ın heyecanı ve mutluluğunu yine Zafer Meydanında yaşadı.

ZEYBEK BAŞKAN ZAFER MEYDANINI ZİYARET ETTİ

Etkinliklere katılım sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise Ramazan sokağında stant açan görevliler ve alanı ziyaret eden vatandaşları selamladı. Tek tek farklı yörelerden şehrimize gelerek stant açan esnaflarla sohbet eden Başkan Zeybek vatandaşlar ve çocuklarla da hatıra fotoğrafları çekindi. Ramazan’ın maneviyatını tüm şehir ile birlikte yaşayan Başkana Zeybek’e, hemşehrileri de yoğun ilgi gösterdi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#afyon #mehmetzeybek #iftar #program etkinlik #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKÜREM yaraları sarmaya devam ediyor
AKÜREM yaraları sarmaya devam ediyor
Kardeş olmak zordur
Kardeş olmak zordur