İktidarı yabancıların kapısında arıyorlar

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı’nın Danışma Meclisi toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Toplantıda konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Zillet ittifakı, iktidarı sandık yerine yabancı devletlerin kapısında aramaktadır” dedi

İktidarı yabancıların kapısında arıyorlar
İktidarı yabancıların kapısında arıyorlar Admin
Bu içerik 95 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı’nın Danışma Meclisi toplantısı hafta sonu yoğun bir katılımla gerçekleşti. Fuar Düğün Salonu’nda yapılan toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Genel Merkez Koordinatörü Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar eski Milletvekili Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü Halil Ürün, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve çok sayıda partili katıldı.

GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti’nin bir dava hareketi olduğunu söyleyerek şöyle dedi; Yüreğinde vatan ve millet sevgisini önceleyen milli, manevi değerleri benimseyen dünyanın en büyük sivil toplum örgütlerinden birisidir. Bu davayı bugünlere üniversite kapılarında gözyaşı döken kızlarımızın sabrı, azgın azınlığın her türlü provokasyonuna rağmen meşru zeminden ayrılmayan Anadolu insanının irfanı taşımıştır. Başardığımız her şeyi önce Allah’ın yardımına, sonra davamıza olan bağlılığımıza ve elbette bu kutlu yolda yaptığımız özverilere borçluyuz. Ne köklerimizden kopacağız, ne de gözlerimizi bir an olsun ufuktan ayıracağız. 94 ruhuyla çalışacak, 2071 vizyonu projelerimize yön vereceğiz. Aynı şekilde 2023’e giden içinde bulunduğumuz bu süreçte ülkemizin bekasını, milletimizin istikbalini ilgilendiren konularda MHP ile güç birliği yapmaya devam edeceğiz.

EYLEM PLANIMIZI İKİ ETAPTA HAZIRLADIK

Karadeniz’in ardından konuşan Susuz Belediye Başkanı Mehmet Selek de “Susuz beldesi adına konuşacak olursam, yerel seçimlerde belde tarihinin en yüksek oyunu alarak göreve seçildik. Bu durum Susuz beldemiz özelinde birlik ve beraberliği, AK Parti açısından da hizmetlerin devamlılığını sağlamıştır. Bir eylem planı hazırladık. Bu eylem planımızı 4 yıllık ve 5 yıllık olmak üzere iki etapta hazırladık. Dört yıllık eylem planımız 2023 yılındaki genel seçimlerini kapsıyor. Beş yıllık eylem planımızda yerel seçimleri kapsamaktadır.” ifadelerine yer verdi.

UYUM İÇERİSİNDE 3 YILI GERİDE BIRAKTIK

İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Burhanettin Çoban da toplantıda bir konuşma yaptı. Görevinde üç yılı geride bıraktığını söyleyen Çoban sözlerine şöyle devam etti; Allah’a çok şükür her geçen an daha güzel günlere doğru hem merkezi hükümetle hem Belediyeler’de hem de Özel İdare hizmetlerinde yaşıyoruz. İl Özel İdaresi denilince aklımıza köylerimiz geliyor. Köylerimizin su, kanalizasyon gibi problemleri planlama ve programlama açısından bizim görevimizdir. Biz İl Özel İdaresi olarak aynı zamanda il genelinde gençlik, spor, kültür, turizm hizmetlerine, sosyal faaliyetlere, milli eğitimde ilkokul, anaokul, ortaokul hizmetlerine ve bunların planlamasına bakıyoruz. İl Genel Meclisi olarak toplam 50 üyeden 36’sı AK Partili, 8 üyemizde MHP’li olmak üzere elhamdülillah uyum içerisinde üç yılımızı geride bıraktık. İlçelerden gelen arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu eski İlçe Başkanı, eski İlçe Kadın Kolları Başkanı ya da eski İlçe Gençlik Kolları Başkanı büyük bir kısmı da teşkilat başkanı arkadaşlarımızdır. Bu avantajla ilçelerimizden gelen talepleri oturup konuşup karara bağlanmasında bunun çok büyük artılarını görüyoruz.

İFTARLARIMIZI MAHALLE HALKIYLA AÇIYORUZ

Çoban’ın ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek da bir konuşma yaptı; Zeybek, “Göreve geldiğimiz andan itibaren de Sayın Cumhurbaşkanımızın 2019 yılı yerel seçimlerindeki sloganı ‘Gönül Belediyeciliği’ göreve geldiğimiz andan itibaren bire bir bunu uygulamaya gayret sarf ettik. Hemen her ay mahalle muhtarlarımızla toplantılar yaptık. Sivil toplum kuruluşlarımızla istişareler yaptık. Her hafta Cuma namazını farklı bir mahallemizde kılarak problemleri mahallinde dinleyerek çözmek için gayret sarf ettik. 2022-2021 yıllarında da Covid-19 pandemisinden dolayı Ramazan programlarını icra edememiştik. Pandemi sürecinde rahatlama olduğu için bu sene ki Ramazan ayını ruhuna uygun yaşayabilmek için Zafer Meydanı’nda Ramazan etkinlikleri düzenliyoruz. Ramazan 30 gün, 58 mahallemiz var. Ne yazık ki tamamına yetişemiyoruz. 30 günlük Ramazan’da ulaşabildiğimiz tüm mahallelerimizde iftarlarımızı mahalle halkımızla açmaya devam ediyoruz. Yaklaşan Kadir Gecemiz ve Ramazan Bayramımız hepimize mübarek olsun” dedi.

SIKI ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Son konuşmayı ise AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Uluçay “Seçimler çok önemlidir, sıkı ve yoğun bir çalışma gerektirir ama neticesini de her daim sandıklarda alırız. Bu yüzden bugün milletimizin emanetine sahip çıkan, demokrasinin tecelli etmesi için büyük emek veren değerli sandık görevlilerimiz ile birlikteyiz. Sandık demokrasinin namusudur, sandıktan neticeyi alırsanız ülkeyi de şehirleri de beldeleri de yönetirsiniz. Ancak neticeyi sandıktan alamıyorsanız başka yollara başvurup lütfen milletin huzurunu kaçırmayın. Bugün maalesef karşı karşıya geldiğimiz tabloda, zillet ittifakı, iktidara giden yolu sandık yerine yabancı devletlerin kapısında aramaktadır. Bu durumu maalesef demokrasimiz adına çok tehlikeli ve ahlak dışı görüyoruz. Milletine inanmayan, milletine güvenmeyen, hele hele iktidarı yabancı güçlerin kendilerine lütuf olarak sunmasını bekleyen bu aciz zihniyet, 15 seçimdir umduğunu bulamadığı gibi 2023’te yapacağımız 16’ncı seçimin umudunu da yabancı ülkelerin ülkemizdeki temsilcilerine bağlamış durumdadır. Sandık yönetimlerimiz ve sandık görevlilerimiz 2023 seçimlerinde zillet ittifakını 16’ncı kez sandığa gömmek için dört gözle beklemektedirler. Neymiş; iktidara giden yol yabancı devletlerin sefirlerinin kapısından değil, aziz milletimizin gönlünü alarak, sandık yönetimlerinin verdiği mücadele ve kararlılıklarından geçmektedir” dedi. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü Afyonkarahisar eski Milletvekili, Merkez İlçe Kurucu Başkanı Halil Ürün de kısa bir konuşma yaparak partilileri selamladı. Ürün, 2023 yılı seçimlerine azimli bir şekilde hazırlandıklarını kaydederek zaferle sonuçlanacağını söyledi. İftarın ardından AK Parti Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı basına kapalı olarak devam etti.  ODAK HABER MERKEZİ

#ziyaçoşkunkaradeniz #akparti #mehmetzeybek #hüseyinceylanuluçay #burhanettinçoban #akparti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taziye evi tamam
Taziye evi tamam
AFSÜ’nün gururu oldu
AFSÜ’nün gururu oldu