KOYUN OTLATMA KAVGASI!

Koyun otlatma kavgası bir aileyi yerinden etti.

KOYUN OTLATMA KAVGASI!
KOYUN OTLATMA KAVGASI! Admin
Bu içerik 730 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Olay, İscehisar’ın Çalışlar köyünde meydana geldi. Geçtiğimiz sene Kasım ayında başlayan koyun otlatma anlaşmazlığı yüzünden çıkan kavga bir ailenin evini bırakarak taşınmasına neden oldu. Hasan Çengel ve ailesi aynı köyde ikamet ettikleri belirtilen Tuncay Kaya ve Yavuz Aslan aileleriyle koyun otlatma tartışması yüzünden anlaşmazlığa düştü. Hasan Çengel’e ait olduğu ifade edilen koyunların, Kaya ve Aslan ailelerinin geçiş güzergahında otlatıldıkları gerekçesiyle, söz konusu ailelerin Hasan Çengel ve ailesine saldırdıkları iddia edildi.

Kavgaların dozajının giderek arttığı öğrenilen anlaşmazlıkta taşın, sopanın ve bıçakların konuştuğu iddia edilirken, Çengel ailesinden pek çok kişinin hayati bölgelerden yaralandığı belirtildi. Geçen zamanla birlikte “Koyun otlatma” tartışmasının ilerisine geçilerek, Yavuz ve Aslan ailelerinin kendilerine sürekli saldırdıklarını belirten Hasan Çengel, “Fuar alanında kurulan pazarda bile saldırıya uğradık. Eşimin boğazından tutarak bizlere saldıran bu saldırganlar yüzünden yerimizi yurdumuzu terk ettik. Benim ve ailemin hayatı tehlike altındadır” dedi.

Toplamda altı defa kavga için yaşadıkları yerin bahçesine kadar geldiklerini belirten Çengel, bu kavgaların dördünde ilgili kolluk kuvvetlerini aradıklarını ifade etti. İki ay önce yine çıkan bir kavgada eşinin elinden bıçaklandığını söyledi. Yine daha önce iki defa alınan uzaklaştırma kararına rağmen söz konusu ailelerin bu kararı yok saydıklarını iddia etti.

Gelişen olaylar sonrasında köy muhtarı Veysel Çelik’in olayı soran mülki amirlere ve kolluk kuvvetlerine olaydan hiçbir bilgisi olmadığını iddia eden Çengel, kendisinin ve ailesinin tek isteklerinin bu anlaşmazlığın sona ermesi olduğunu belirtti. Öte yandan haber merkezimiz tarafından yapılan aramalara da cevap vermeyen muhtar Veysel Çelik'e ulaşılamadı.                                                                                                              

Söz konusu aileleri defalarca kolluk kuvvetlerine şikayet ettiklerini söyleyen Çengel, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e kadar durumu anlattığını Vali Çiçek’in kendisiyle yakından ilgilendiğini ve anında İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar’ı arayarak konuyla ilgilenmesini istediğini ifade etti. >>ÖZEL HABER/ALİ KÜÇÜKKARTAL

 

 

 

#afyon #kavga #koyunotlatmakavgası #hasançengel #tuncaykaya #yavuzaslan #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taziye evi tamam
Taziye evi tamam
AFSÜ’nün gururu oldu
AFSÜ’nün gururu oldu