Advert

Buluşma yerimiz büyük Türkiye’dir

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Adım adım 2023, Kocatepe Gençlik Konseri”nde AşıkSefai ve Ali Kınık ülkücülere muhteşem bir gece yaşattı

Buluşma yerimiz büyük Türkiye’dir
Buluşma yerimiz büyük Türkiye’dir Admin
Bu içerik 335 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Adım adım 2023, Kocatepe Gençlik Konser”ine Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, MHP İl yönetimi, MHP KAÇEP İl Başkan Yardımcısı Av. NersinÇelikbilek, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal ve yönetimi, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler ve yönetimi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, MHP İlçe ve Belde başkanları, MHP İlçe ve Belde belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, Kamu-sen’e bağlı sendika başkanları, asenelar, ülkücüler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program Afyonkarahisar Belediyesinin mehteran takımının gösteri ile devam etti.

SÖZÜ SAĞLAM ÖZÜ SAĞLAM

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Allah’a şükürler olsun ki, Ülkü Ocakları sözü sağlam, özü sağlam olan Türk gençliğinin ve adam gibi adam olanların yarım asırdan fazla yetiştiği bozkurt yuvasıdır. Aklımızla, anılarımızla pek çok badireyi atlatarak, pek çok belayı savuşturarak bugünlere geldik. Diyebiliriz ki zahmetlerden zafer çıkardık. Kuşatmayı yardık, pusuları dağıttık, varlığımızı güçlendirdik.  Merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi diyordu ki; “Buluşma yerimiz ne doğudur, ne batıdır, ne kuzeydir, ne güneydir. Buluşma yerimiz büyük Türkiye’dir. Buluşma noktamız Türk’ün kafası, Türk’ün kalbi, Türk’ün cevher-i aslisidir.”

NE MUTLU ÜLKÜCÜ KALABİLENE

Taytak, “Ülkü Ocakları hepimizin yetiştiği irfan mektebi, iffet ve irade menkıbesidir. Şehitlerin emaneti, gazilerin göz nuru, vatan ve millet sevgisinin onur mihveridir. Türkmen Beyimiz, Bilgi Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin ifadeleriyle; ‘’Ülkü ocaklarımız; aklın, ahlakın, adanmışlığın, anıt gibi yükselen millet ve vatan sevdasının ufuk ötesini görebilen, zamanlar üstüne çıkabilen iman kaynağıdır.’’ Bu kaynak ki, mukaddesatla buluşmanın, mukadderatla kucaklaşmanın adresi ve aidiyet kavlidir. Nitekim kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliği ihanete karşı güvence, işbirlikçilere ve işgalcilere karşı aşılmaz kaledir. Ülkü Ocakları da bu kalenin en önemli mihenk taşlarındandır. Bu itibarla ben ülkücüyüm, davamın hizmetindeyim diyen herkes için, gün birleşme günüdür, gün gönül seferberliğinde ben de varım deme günüdür. Bu itibarla günümüz kutlu olsun, birliğimiz beraberliğimiz ilelebet sürsün. Başta cennet kokulu şehitlerimizin anneleri olmak üzere sevgi, şefkat, hoşgörü ve azmin annelerin anneler gününü kutluyorum. Ne mutlu Türküm diyene. Ne mutlu Ülkücü kalabilene ” dedi.

KURTULUŞ ÜLKÜ OCAKLARINA EMANETTİR

Gecede konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler, “Adım Adım 2023 Kocatepe Gençlik etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğumuz konserimize hepiniz hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Şehrimizdeki salonu inleten bu ses, davasını, vatanını ve mukaddesatını her şeyin üstünde tutan Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yolundan, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in izinden yürüyen adım adım 2023’e ilerleyen ve geleceğin lider ülke Türkiye’sinin teminatı olan ülkü ocaklıların sesidir. Ahlat ile Kocatepe arası çelik halat ülkücü harekettir, kuruluş ve kurtuluş ise ülkü ocaklarına emanettir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten, dünyalık karşılığı olmayan mukaddes davamızın ve ocağımızın kurucusu olan Merhum Başbuğumuzdan ve ömrünü Türk milliyetçiliğine adayan Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’den bizlere kalan bu mukaddes sancağı ve kutlu emaneti yaşatacak ve gelecek nesillere aktaracak olan tüm ülküdaşlarımı en içten duygularım ile selamlıyor, varlıkları ile bugün bu salonu şereflendiren tüm misafirlerime teşekkür ediyorum. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

CENABI HAK UZUN ÖMÜR VERSİN

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Toplantının teması gerçekten çok çok önemli 2023. 2023 gerçekten ülkenin dönüm noktasıdır. Bundan dolayı cenabı hak Devlet Bey'e ve Cumhurbaşkanımıza da uzun ömür versin, birlikleri de daim olsun. Bizlere düşen birliğimizi, beraberliğimi ve kardeşliğimizi devam ettirmektir” dedi.Yapılan konuşmaların ardından binlerce kişinin katıldığı konserde AşıkSefai ve Ali Kınık rüzgarı esti. Konsere katılanlar, sanatçıların seslendirmiş olduğu türkülere telefon ışıklarını yakarak ve söyleyerek eşlik ettiler. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#afyon #ülküocakları #mehmetzeybek #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını coşkuyla kutlandı
Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını coşkuyla kutlandı
Afyon'a 19 Mayıs'ta kar sürprizi
Afyon'a 19 Mayıs'ta kar sürprizi