Advert

KARARNAME AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin yayınladığı valiler kararnamesi ile Türkiye genelinde pek çok görev değişikliği oldu

KARARNAME AÇIKLANDI
KARARNAME AÇIKLANDI Admin
Bu içerik 570 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin gece yarısı yayınladığı Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar başta olmak üzere pek çok değişiklik gerçekleşti. Kararname ile birlikte Afyonkarahisar'da göreve geldiği günden bu zamana başarılı grafiği ile göz dolduran ismi Vali Gökmen Çiçek Kayseri Valisi olarak görev yapacağı öğrenildi.

 

Sosyal Medya Yıkıldı


Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin açıkladığı valiler kararnamesi sonrasında durumu öğrenen sosyal medya kullanıcıları Vali Gökmen Çiçek'in Kayseri'ye görevlendirilmesini duygusal paylaşımlarla kişisel profillerinde paylaştı. Frig Fatihi ve Atom Karınca olarak bilinen Vali Gökmen Çiçek vatandaşlarca topluma dokunan kişiliğiyle biliniyordu.


Yayınlanan kararnamede Afyonkarahisar eski valisi mevcutta Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz'ın görev yerinde herhangi bir değişiklik olmazken On ilin valisi yer değiştirdi. Dokuz ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken yerlerine yeni vali atandı.


Yeni Vali Tanıdık Bir İsim


Kararname sonrası Gökmen Çiçek'in yerini alacak o isim herkes tarafından merak konusu oldu. Kararnamede Afyonkarahisar Valisi olarak Kübra Güran Yiğitbaşı ismi listede yer alırken soyisim nedeniyle yeni Afyonkarahisar Valisinin, Afyon Kocatepe Üniversitesi kurucu rektörü Şahabettin Yiğitbaşı ile olan soyisim benzerliği arama motorlarında bölgesel olarak en çok aratılan isim oldu. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek'in veda ziyaretleri sonrasında yeni Vali Kübra Güran Yiğitbaşı'nın göreve başlayacağı ifade edildi. >>ALİ KÜÇÜKKARTAL 

 

#afyon #gökmençiçek #kübragüranyiğitbaşı #yenivali #atomkarınca #odakgazetesi##
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKÜREM yaraları sarmaya devam ediyor
AKÜREM yaraları sarmaya devam ediyor
Kardeş olmak zordur
Kardeş olmak zordur