Advert

Afyon’a Hayırlı Olsun

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’ten boşalan göreve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Kübra Güran Yiğitbaşı atandı

Afyon’a Hayırlı Olsun
Afyon’a Hayırlı Olsun Admin
Bu içerik 425 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliği görevine atanan Kübra Güran Yiğitbaşı, 1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine çalışma yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Yiğitbaşı’nın Eğitim Hayatı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yapmıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir. Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı,  Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

Yiğitbaşı’nın Eserleri

15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan “Kalplerin Direnişi” adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlanmıştır. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarıdır.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevini sürdüren Kübra Güran Yiğitbaşı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğine atandı.

Teşekkür Ederek Yeni Görevini Duyurdu 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Afyonkarahisar yeni Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı; “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayip Erdoğan’ın tensipleri ile atanmış bulunduğum Afyonkarahisar Valiliği görevimin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Beni bu göreve layık gören Sn. Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum. 2021 yılının Ağustos ayından beri büyük bir gururla yürüttüğüm Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevim sırasında desteklerini esirgemeyen Sn. Bakanımız Derya Yanık’a şükranlarımı sunuyor, tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.  >>ODAK HABER MERKEZİ

#afyonkarahisar #cumhuırbaşkanlığıkararnamesi #kübrayiğitbaşı #yenivali #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKÜREM yaraları sarmaya devam ediyor
AKÜREM yaraları sarmaya devam ediyor
Kardeş olmak zordur
Kardeş olmak zordur