BAKANIMIZ ARTIK AFYONKARAHİSARLI

ÜNİLİG finalleri açılış töreni kapsamında şehrimize teşrif eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu coşku ile karşılandı. Veysel Eroğlu Spor Salonunda gerçekleşen törende Bakan Kasapoğlu’na Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından fahri hemşehrilik beratı takdim edildi

BAKANIMIZ ARTIK AFYONKARAHİSARLI
BAKANIMIZ ARTIK AFYONKARAHİSARLI Admin
Bu içerik 116 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ÜNİLİG finalleri açılış töreni için Afyonkarahisar’a geldi. Tören kapsamında Bakan Kasapoğlu’na, fahri hemşehrilik beratı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından verildi. Bakan Kasapoğlu, yüzlerce gencin ve Afyonkarahisarlıların yoğun ilgisi ile karşılandı. Salonda, tören boyunca tezahüratlar kesilmedi.

SPOR YATIRIMLARI KAZANDIRACAĞIZ

Törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, spor şehri Afyonkarahisar’ın yapılan yatırımlarla gücüne güç kattığını belirtti. Spor şehri Afyonkarahisar olarak anılmasında desteklerini esirgemeyen Bakan Kasapoğlu’na teşekkür eden Başkan Zeybek; “ Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu spor şehri Afyonkarahisar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gastronominin, termalin ve mermerin başkenti olan Afyonkarahisar’ı Bakanımızın verdiği desteklerle sporda da adından söz ettiren şehir olmamıza vesile olduğu için şükranlarımızı arz ediyoruz. Sayın Bakanımız, şimdiye kadar Afyon’un tarihinde görülmemiş miktarda kaynak aktardı. Sadece şehir merkezi değil tüm ilçeler verilen bu destekle spor alanları ve pek çok sportif faaliyete ev sahipliği yapacak seviyeye geldi. Bakanlığımız verdiği desteklerle Okçuluk Merkezi, Sahipata Kapalı Spor Salonu, Olimpik Yüzme Havuzunun Yenilemesi, Rahvan At Pisti ve Saraydüzü Kamp alanı gibi birçok eseri Allah’ın izni ile şehrimizin hizmetine sunacağız.  Sizleri Belediye Meclisinde aldığımız kararla fahri hemşehrimiz olarak ilan ettik. Şehrimizde sizleri ağırlamaktan dolayı onur ve gurur duyuyor, hoş geldiniz diyorum” dedi.

AFYONKARAHİSAR’A ÖVGÜ VE TEŞEKKÜR

Afyonkarahisarlılara sıcak karşılama ve ilgisinden dolayı teşekkür eden Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise gençlik için önemli bir etkinliği Afyonkarahisar’da taçlandıklarını vurguladı. Ünilig için mücadele veren sporcular, eğitimciler ve federasyonu tebrik eden Bakan Kasapoğlu; “Kazanacağız başarılar, ödüller ve dereceler var. Her biri birbirinden önemli. İnanıyorum ki burada kazanacağınız dostluklar, Afyonkarahisar’ın eşsiz ev sahipliği hayatınızda apayrı bir yer oluşturacak. Sporcu ruhu ile bağdaşan davranışlarınız, nezaketiniz, centilmenliğiniz, merhametiniz, hoşgörünüz sizler için önemli bir kazanım olacak. Afyon’da olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. Müsabakalar vesilesi ile Afyonkarahisar’a misafirperverliği, sıcaklığı ve cömertliği için teşekkür ediyorum. İstiklal mücadelesinin öncü şehri Afyon’un böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapması bizler içinde ayrı bir heyecan kaynağı. Milli mücadelenin kilit şehri Afyonkarahisar gençlerimiz ve sporcularımız için yeni eserlere, yeni buluşmalara gerçekleştirmeye devam edecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayacağız. Bu vesileyle gençlerimiz gençlik haftasını kutluyorum. Tüm gençlerimizi bayramlarını coşkuyla kutlamaya davet ediyorum. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 20 yıldan beri her alandaki kalkınma mücadelesi çok anlamlı noktalara geldi. Ulaşımdan sanayiye sağlıktan eğitime olduğu gibi Türkiye artık gençlik yatırımları ve sporda da bir marka” dedi.

EV SAHİPLİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Bakan Kasapoğlu, “Rekabet gücü ile birbirinden eşsiz tesisleri ile güçlü bir alt yapıya sahip. Afyonkarahisar da merkezi ile ilçeleri ile köylerine kadar her açıdan modern tesislerle donattığımız bir şehrimiz. Bu organizasyonu burada gerçekleştiriyor olmamız da bu markanın güçlü ve yerinde olduğunu gösteriyor. Afyon’u salonları, tesisleri, havuzları ve gençlik merkezleri ile yeni bir seviyeye çıkardık. Başta değerli milletvekillerimiz olmak üzere Valimize, Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ile sporcu potansiyeli olan herkesi destekliyoruz. Hükümet ve Bakanlık olarak yapılması gereken ne varsa da kaçınmadan yapıyoruz. Devletimizin bütün imkânlarını bu memleketin her köşesindeki gençleri ve öğrencileri ile buluşturuyoruz, buluşturmaya da devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sizlerden aldığımız motivasyonla başarı çıtasını daha yukarılara taşıyacağız. Üniversiteler, eğitim camiası ve milli eğitim bakanlığımızla iş birliklerimiz var. Bu iş birliklerinden bir tanesi ile ÜNİLİG buluşması ile 5 binden fazla öğrencimizi bu çatı altında buluşturuyoruz. Bu çabayı büyütme gayretindeyiz. Spor yatırım ve faaliyetleri ile üniversitelerimizin sporda olan varlığını hep birlikte daha yukarı noktalara taşıyacağız. Bu yıl ki ÜNİLİG müsabakaları ve finalleri bundan sonraki süreç içinde önemli bir başlangıcı teşkil edecek. Spora gönül veren evlatlarının yanında olan, çaba ile özveri ile onlara katkı sağlayan ailelerimize destekleri için gönülden teşekkür ediyorum. Afyon’da ki buluşmalarımız güzel vesilelerle devam edecek. En kısa zamanda hayırlı işlerde buluşmak üzere sizleri Allah’a emanet ediyorum. Ev sahipliğiniz, samimiyetiniz, sıcaklığınız için ayrıca teşekkürlerimi sunuyor sağ olun var olun diyorum” dedi.

03 NUMARALI AFJET AFYONSPOR FORMASI

Törende şehrimizin gururu Afjet Afyonspor Kulübü Başkanı Süleyman Karakuş ve kulüp yönetimi Bakan Kasapoğlu’na isminin yazılı olduğu 03 numaralı forma hediye etti. Tören Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Gökmen Çiçek, Afjet Afyonspor Kulübü Başkanı Süleyman Karakuş, yönetim kurulu üyeler ve protokol üyelerinin katılımı ile çekilen aile fotoğrafı ardından sona erdi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#mehmetzeybek #muharremkasapoğlu #spor #ÜNİLİG #afyon #gökmençiçek #süleymankarakuş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taziye evi tamam
Taziye evi tamam
AFSÜ’nün gururu oldu
AFSÜ’nün gururu oldu