Vali Yiğitbaşı görevine başladı

Aile ve soysal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı iken "Valiler Kararnamesi" ile Afyonkarahisar Valiliğine atanan Doç.Dr. Kübra Güran Yigitbaşı görevine başladı. Yiğitbaşı'nı İl protokolü ile ilçe kaymakamları karşıladı

Vali Yiğitbaşı görevine başladı
Vali Yiğitbaşı görevine başladı Admin
Bu içerik 506 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Tören mangasını selamlamasının ardından kendisini bekleyen engelli vatandaşlar ile bir araya gelen Vali Yiğitbaşı daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Vali Yiğitbaşı kendisine görevi layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.

Vali Yiğitbaşı’nın konuşmasından satırbaşları ;

“Sözlerime beni bu güzide şehrin Valilik görevine layık gören, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunarak başlamak istiyorum.

Tarihiyle, ekonomisiyle, turizmiyle büyük bir potansiyele sahip bu güzel şehre hizmet edeceğim için çok büyük bir onur duyduğumu belirtmek istiyorum.
Afyonkarahisar’da görev yapacak ilk kadın Vali olmaktan, ayrıca büyük bir mutluluk duyuyorum.
Bu açıdan üzerime düşen sorumluluğun farkında ve bilincinde olarak, Afyonkarahisar’ı daha parlak bir geleceğe taşımak için büyük bir gayretle çalışacağımı ifade etmek istiyorum.
Bugüne kadar Afyonkarahisar’da görev yapan bütün valilerimiz ve görevi devraldığım sayın valimiz Gökmen Çiçek’e şehrimize kattığı değer ve projeler için teşekkürlerimi sunuyorum.

Afyonkarahisar, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Anadolu’nun kapısı ve iklimlerin, medeniyetlerin kesiştiği, Türkiye’nin termal su cenneti, mermer şehri olmuş, UNESCO’dan tescilliyöresel lezzetleri, üretimi ve ihracatı ile ülkemize yön veren bir şehir.
Bu şehrin birlik ve beraberliği aynı zamanda en büyük gücü. Yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle, kültürüyle, tarihiyle, yemekleriyle, Afyonkarahisar bu ülkenin adeta saklı kalmış bir hazinesi. Bu hazinenin çok daha görünür olması, önce ülkemiz sonra da Dünya ile daha çok buluşması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Şehrimiz iki üniversiteye sahip.. Üniversitelerin şehrin çok büyük bir dinamiği olduğunu düşünüyorum. Rektörlerimiz, öğretim üyeleri ve öğrenci kardeşlerimizle ortaya koyacağımız sinerjinin şehrimize yeni heyecanlar katacağına inanıyorum.

Kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, muhtarlarımız, eğitimcilerimiz,siyasetçilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla omuz omuza, elele, hep birlikte şehrimize hizmet için, gecemizi gündüzümüze katarak çalışmak, bizim için en büyük onur ve gurur vesilesi olacaktır.

Her birimiz üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun gereğini en iyi şekilde yapma azmi, kararlılığı ve fedakârlığında bulunduğumuzda ve elbette kimilletimizindualarıyla,çalışmalarımızın başarıya ulaşacağına inancımız tam…

Kıymetli hemşehrilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve basın mensuplarımıza kapımız her zaman açık... Ancak şehitler diyarı bu topraklarda en çok da şehit yakınlarımız ve gazilerimize her daim kapılarımız açık olacak…
Yeni görevimiz ülkemiz, milletimiz, Afyonkarahisar’ımız ve siz kıymetli hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olsun. 

Aziz milletimize ve şehrimize hizmet yolunda inşallah verimli çalışmalara imza atacağımız inancıyla, tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar, hepinize sağlık ve afiyetler diliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar sürüyor
Çalışmalar sürüyor
Halkımız en iyisini hak ediyor
Halkımız en iyisini hak ediyor