Sağlık tehlikeye atılmasın

Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk yaptığı yazılı açıklamada, “Radyoloji çalışanları mağdur edilmemeli, sağlıkları tehlikeye atılmamalıdır”

Sağlık tehlikeye atılmasın
Sağlık tehlikeye atılmasın Admin
Bu içerik 100 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yazılı bir açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Öztürk, “Türk Sağlık-Sen olarak nerede bir haksızlık varsa tüm gücümüzle bu haksızlığın karşısında durmaya, yapılan yanlışlarla ilgili tüm platformlarda mücadele ederek çözüm üretip, mağduriyetleri önleme ve yeni kazanımlar elde etme gayreti içerisindeyiz. Bakanlık tarafından uygulamaya geçen her yeni düzenleme ile ilgili de titiz bir çalışma süreci yürüterek gerekli adımları atıyoruz. Bu çerçevede radyoloji çalışanlarını yakından ilgilendiren Radyoloji Hizmetleri Yönetmeliği, İyonlaştırıcı Radyasyon ve Radyonüklit Kullanılarak Sunulan Sağlık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik ve Sağlık İzinlerinin Uygulanması başlıklı üç yeni düzenleme yürürlüğe girmiştir. Söz konusu düzenlemelerde radyoloji çalışanlarının mağduriyetine neden olan hususlar tespit edilerek sendikamız tarafından Danıştay’da dava açılmıştır” dedi.

KAZANIMLAR YOK OLMASIN

“Ayrıca söz konusu mağduriyete neden olan düzenlemeler ile ilgili Bakanlık nezdinde de görüşmeler yürütülmektedir” diyen Öztürk, “Çalışanın kazanımlarının yok olmasını, haklarının ellerinden alınmasını kabul etmeyiz.Radyoloji çalışanlarımız içinde tüm yasal platformlarda gereken mücadelenin verileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.Çalışanın sağlığı ile oynanmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Şua izni gibi temel bir hakkın kırpılmasına, önüne setler çekilmesine, bir takım düzenlemelerle anlamsızlaştırılarak çalışan için faydasız bir hale gelmesine rıza göstermeyiz. Hukuki süreç başta olmak üzere tüm platformlarda yürüttüğümüz mücadele ile mutlaka sonuç alacağımıza inanıyoruz.  >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#afyon #sağlık #mehmetaliöztürk #türksağlıksen #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar sürüyor
Çalışmalar sürüyor
Halkımız en iyisini hak ediyor
Halkımız en iyisini hak ediyor