Halk Eğitimin el emekleri görücüye çıktı

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Sergisi Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’nın katılımıyla açılışı gerçekleştirildi

Halk Eğitimin el emekleri görücüye çıktı
Halk Eğitimin el emekleri görücüye çıktı Admin
Bu içerik 114 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Sergisinin açılışı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında yapıldı. Serginin açılışına Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayip ÖZDEMİR İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Megabirlik Medya CEO’su Mehmet Emin Güzbey, davetliler ve kursiyerler katıldı.

HER YAŞTA EĞİTİM FAALİYETİ VAR

Saygı duruşunun bulunulmasının ardından İstiklal Marşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü İşaret Dili Kursiyerler eşliğinde okundu. İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey, "Her zaman her yerde herkes için eğitim” felsefesiyle Hayat Boyu Öğrenmenin okullar ile sınırlı kalmayan, evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen, her yaşta eğitim-öğretim faaliyetleri olduğunu tüm Afyonkarahisar halkına duyurmaya çalıştıklarını söyledi.

BİN 565 KURSA 44 BİN 209 KURSİYER KATILDI

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak 2021-2022 eğitim-öğretim yılında toplam bin 565 kurs açıldığını ve 44 bin 209 kursiyerin kurslarına devam ettiğini ifade eden Güzbey,  “Sergimizdeki ürünlerimiz ilimiz merkez mahalle, köy ve kasabalarımızda açılan kurslarımızda el emeği göz nuru ürünler ile işlenmiş olarak beğeninize sunulmaktadır. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve kursiyerlerimize çok teşekkür ederim” dedi.

KURDELEYİ BİRLİKTE KESTİLER

Konuşmaların ardından Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Sergisinin açılış kurdelesini Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey tarafından kesildi.

BİLGİLER ALDI

Kurdele kesiminin ardından Vali Yiğitbaşı ve protokol üyeleri kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği göz nuru el sanatlarını inceleyerek, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey, usta öğreticiler ve kursiyerlerden bilgiler aldı.  Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yiğitbaşı, hepsinin birbirinden güzel ve özel olduğunu söyleyerek, “Emek verilmiş ve gerçekten insanların kaliteli zaman geçirdiğinde nitelikli işlerle uğraştığında neler ortaya koyduğunda hepimize gösteren güzel bir örnek” dedi.

EMEKLERİNİ TAKDİR EDİYORUZ

Gençlerin müzik dinletisinin ayrıca anlı olduğunu belirten Vali Yiğitbaşı, “Herkese çok teşekkür ediyorum. Hem idarecilerimize, hem de eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Daha iyi noktalara gelmesi için her zaman destekçileri olacağız bu çalışmaların. Emeklerini takdir ediyoruz” diye konuştu.      

>>GÖKHAN KOCAASLAN

 

#elemeği #kübragüranyiğitbaşı #halkeğitimmerkezi #semragüzbey #mehmetzeybek #hayatboyuöğrenme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi