AFSÜ’de mezuniyet coşkusu

AFSÜ’nün dördüncü kuruluş yıl dönümünde sağlık ordusuna kazandırdığı yüzlerce yeni nefer, üç gün süren törenlerle mezun oldu

AFSÜ’de mezuniyet coşkusu
AFSÜ’de mezuniyet coşkusu Admin
Bu içerik 70 kez okundu.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kuruluşunun dördüncü yılını doldurdu

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO), Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bolvadin ve Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar ile yöneticiler, akademik ve idari personel, mezunlar ve ailelerinin katılımı ile Atatürk Kongre Merkezi’nde yapıldı.Afyonkarahisar Baro Başkanı Av. Turgay Şahin ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Saadet Selcan Hıdıroğlu’nun da katıldığı Atatürk SHMYO mezuniyet töreninde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hasan Toktaş açılış konuşmasını yaptı. Bu akademik yılda Atatürk SHMYO’dan 525 mezun verdiklerini belirten Prof. Dr. Toktaş, mezunlara meslek hayatlarında üstün başarılar diledi.

AFSÜ’YÜ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEKSİNİZ

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş konuşmasında, sağlık ordusuna katılan mezunların ülkemizi, AFSÜ’yü ve kendilerini en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inandığını söyledi. Mezunlara sağlık, mutluluk ve başarı dileyen Prof. Dr. Okumuş mezunların ailelerine ve bölüm akademisyenlerine de destekleri, gayretleri ve özverili çalışmaları için teşekkür etti. Öğrencilerin müzik dinletisi ile devam eden törende dereceye giren öğrencilere mezuniyet şiltleri ve başarı belgeleri verildi. Yüksekokul birincilerimiz Elektronörofizyoloji Programı öğrencisi Ebru Çevik ve Fizyoterapi Programı öğrencisi Merve Turan’ın konuşmalarının ardından mezunlarımız sırasıyla diplomalarını aldı.

BAŞARILARINIZ BİZİ DE GURURLANDIRACAK

Törenlerin ikinci gününde Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) mezuniyet heyecanı yaşadı. Törenin açılış konuşmasını yapan SBF Dekanı Prof. Dr. Tolga Ertekin bu sene fakülteden 402 öğrenciyi uğurladıklarını belirterek mezunların toplum sağlığının gelişmesine ve korunmasına büyük katkılar sağlayacağını belirtti. Rektör Prof. Dr. Okumuş, öğrencilerin Türkiye’nin sağlık ordusunda önemli görevler alacağına; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden insan sevgisiyle hareket ederek yaşamı koruyacaklarına ve sağlığı yücelteceklerine inancının tam olduğunu söyledi. Prof. Dr. Okumuş mezunlara iş yaşamlarında başarılar dileyerek, başarılarının AFSÜ’yü de gururlandıracağını dile getirdi.AFSÜ Dans Topluluğunun gösterisiyle devam eden törende dereceye giren öğrencilere mezuniyet şiltlerinin ve başarı belgelerinin verilmesinin ardından fakülte birincisi Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencisi Elanur Şahin bir konuşma yaptı.

SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET EDİNİZ

Mezuniyet Törenlerinin son gününde Bolvadin SHMYO ve Şuhut SHMYO öğrencileri mezuniyetlerini kutladı. Törenlerin açılış konuşmalarını Bolvadin SHMYO Müdürü Doç. Dr. Emre Atay ve Şuhut SHMYO Müdürü Doç. Dr. Sevim Feyza Erdoğmuş yaptı.Bu sene okullarından 52 mezun verdiklerini belirten Bolvadin SHMYO Müdürü Doç. Dr. Atay konuşmasında mezunlarımıza başarılı bir gelecek dileyerek iyi temennilerde bulundu. Şuhut SHMYO olarak toplumun sağlığının korunmasını ve geliştirilmesini hedef edinen, insan sağlığı ve etik değerlere önem veren, yeterli bilgi ve beceriye sahip, ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet verebilecek sağlık personelleri yetiştirmeyi ilke edindiklerini belirten Doç. Dr. Feyza Erdoğmuş ise bu yıl okullarından sağlık sektörüne 120 mezun kazandırıldığını söyledi. Rektör Prof. Dr. Okumuş konuşmasında insan ve insan sağlığının değerini bilmenin, dürüst olmanın, insanlığa yararlı bireyler olmanın altını çizdi. Bütün mezunların topluma karşı sorumluluklarının büyük olduğunu belirten Prof. Dr. Okumuş,AFSÜ’nün kapısının mezunlara daima açık olacağını sözlerine ekledi. ODAK HABER MERKEZİ

 

#AFSÜ #feyzaerdoğmuş #nurullahokumuş #eğitim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi