“Geliyoruz Sayın Valim”

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın Afyon’a davet ettiği Survivor Ekstra ekibinden cevap geldi

“Geliyoruz Sayın Valim”
“Geliyoruz Sayın Valim” Admin
Bu içerik 375 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İlimizde göreve başladığı günden itibaren gönüllere dokunan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, ilimizin tanıtımı için de yoğun çaba sarf ediyor. Vali Yiğitbaşı Survivor Ekstra ekibini ilimize davet etti. Bu daveti alan Survivor Ekstra ekibi sezon sonu ilimize gelmeye söz verdi.

Geçtiğimiz günler içerisinde canlı yayında ilimizden övgü ile bahseden Survivor Ekstra ekibine Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı bir mektup kaleme aldı. Program yorumcularından Murat Özarı adına yazılan mektupta, “Medeniyetlerin, yolların kavşak noktası, Türkiye’nin termal su cenneti, gastronomi, tarih ve turizm şehri Afyonkarahisar’dan hepinize en içten sevgi ve saygılarımı gönderiyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum. Afyonkarahisar sizlerin de bahsettiği gibi lokum, sucuk, kaymak, haşhaş, kiraz başta olmak üzere markalaşmış çok sayıda lezzetlerinin yanı sıra 600’e yakın yöresel yemek çeşitliliği ile tam bir gastronomi şehri. 31 Ekim 2019 tarihinde gastronomi alanında UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil olan şehrimiz dünyada 36, Türkiye’de 3 gastronomi şehrinden biri” ifadesini kullandı.

LEZZETLERİMİZİ YERİNDE GÖRÜN

Mektubunda Survivor Ekstra ekibini ilimize davet eden Vali Yiğitbaşı, “Afyonkarahisar haşhaş, vişne, turşuluk salatalık üretiminde Türkiye 1.’si, bezelye ve lavantada Türkiye 2.’si, patateste Türkiye 3.’sü, kiraz üretiminde Türkiye 6.’sı, arpa, şeker pancarı ve mantar üretiminde Türkiye 7.’sidir.Aynı zamanda 31 adet Coğrafi İşaret Tescilli ürünü bulunmaktadır. Afyonkarahisar aynı zamanda coğrafi işaret tescilli ürün sayısında Türkiye’de 3. Sıradadır. İlk etapta tatmanız için sizlere ulaştırdığımız bu lezzet paketimizin içerisinde yer alan şehrimizin seçkin markalarının ürettiği yöresel lezzetlerimizi yerinde görmeniz ve tatmanız için sizleri Anadolu’muzun bu güzel şehir Afyonkarahisar’a davet ediyor, Sağlık ve afiyetler diliyorum” ifadesini kullandı. Vali Yiğitbaşı attığı twitinde ise “Gastronomi Şehri Afyonkarahisar, her alanda adını duyurmaya devam ediyor. Şehrimizin lezzetlerini tadanlar markalaşmış ürünlerimize hayran kalıyor. Afyonkarahisar’dan övgüyle bahseden Survivor Ekstra ekibine teşekkür ediyorum. En kısa sürede şehrimize davet ediyorum” ifadesini kullandı.

. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #kübragüranyiğitbaşı #survivor #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi