Spor malzemesi desteği kimlere verildi?

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, engeli bireylerin devletim nazarında diğer bireylerle eşit haklara sahip olduğunu kaydederek, “Özel eğitim okullarının eğitim altyapısını güçlendirerek, inşallah sporda ilimize nice güzel başarılar getireceğine inanıyorum” dedi

Spor malzemesi desteği kimlere verildi?
Spor malzemesi desteği kimlere verildi? Admin
Bu içerik 101 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi çerçevesinde, özel eğitim öğrencilerine dağıtılacak spor malzemelerini taşıyan tır, Afyonkarahisar’a geldi.

Kocatepe Spor Kompleksi Tınaztepe Spor Salonunda Vali Yiğitbaşı’nın katılımıyla gerçekleştirilen spor malzemeleri dağıtım töreninde halk oyunları gösterileri ve müzik dinletileri yer aldı.

Jimnastik gösterilerinin ardından spor malzemelerinin dağıtım törenine geçildi. Törende Bolvadin Şehit Teğmen Muzaffer Gümüş Özel Eğitim Uygulama Okulu, Sandıklı Özçınar Özel Eğitim Uygulama Okulu ile Merkez Özerler Özel Eğitim Meslek Okuluna toplamda 183 spor malzemesi desteği sağlandı.

Engeli bireylerin de devletimiz nazarında diğer bireylerle eşit haklara sahip olduğunu hatırlatan Vali Yiğitbaşı, “Hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarıları ile hepimize örnek olan engelli bireylerimiz,  özel eğitim okullarının eğitim altyapısını güçlendirecek bu spor malzemeleriyle inşallah sporda ilimize nice güzel başarılar getirecek, geleceğin sporcuları arasında yer alacaklar” dedi. >>İHA

 

#afyon #kübragüranyiğitbaşı #engellibireylereşithaklarasahip #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üreticiler zor durumda
Üreticiler zor durumda
TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK MEDYA LİSESİ
TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK MEDYA LİSESİ