Yatırımlardan haberiniz var mı?

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 89. İl Danışma Meclis toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay “Türkiye battı diyenlerin Afyonkarahisar’a yapılan özel ve kamu yatırımlarından haberi var mı?” diye sordu

Yatırımlardan haberiniz var mı?
Yatırımlardan haberiniz var mı? Admin
Bu içerik 85 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 89. Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı eski Et Balık Kurumunda yapıldı. İl Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu’nun divan başkanlığını yaptığı İl Danışma Meclis toplantısının divan üyeliklerini İl Yönetim Kurulu üyesi Ali Akcasu, Çay İlçe Başkanı Kadir Çetin, Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Hilal Büyükben, Gençlik Kolları Siyasi Hukuki İşler Başkanı Emrullah Keser yaptı. İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın açılış konuşmasını yaptığı İl Danışma Meclis toplantısında, milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek konuşma yaptılar. Toplantıya Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü Hüseyin Sezen ve Halil Ürün, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, il yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

YER TESLİMİ YAPILDI

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Türkiye battı batıyor diyenler, ipi dışarıya bağlı olanlar, büyükelçilerin emri dışında konuşamayanlar, maalesef ne Sandıklı’daki, ne Dinar’daki, ne Bolvadin’deki, ne Emirdağ’daki üretim hamlelerini görmek istemiyor, görmezden geliyorlar. Çünkü bu zihniyete göre heykelden başkası yatırım değildir. Sadece bir kaçını saydığım, son 6 ay ile 1 yıl arasında yapılan bu yatırımlar, battı denilen ülkenin bir şehrindeki ilçelerde yapılan yatırımlardır” dedi. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “2019'da göreve gelen belediye başkan arkadaşlarımız gerçekten zor bir döneme rastladılar. Ekonomik krizler, covid-19 hadisesi ve dünya genelindeki kriz halen devam ediyor ama buna rağmen gördüğüm kadarıyla Belediye Başkanı arkadaşlarımız can hıraç çalışıyorlar. İlçelerine, şehirlerine, beldelerine hizmet etmeye gayret ediyorlar. Bir ve beraber hareket ediyoruz. Zaman zaman ilçe belediye başkanlarımızla bir araya geliyoruz, istişare ediyoruz. Ben de Belediye Başkanı arkadaşlarımızın hepsini ziyaret ediyorum. Dolayısıyla bazı belediye başkanlarımız sıkıntılarından dertlerinden bahsettiler. Gücümüz nispetinde yardımcı olmaya gayret sarf ediyoruz. Kimsenin olmaz dediği, yapamaz dediği teleferik projemizin ihalesini yaptık. Yer teslimini yaptık”

O GÜN HEPİMİZ BERABER GÖRDÜK

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise “Değerli kardeşlerim biz Parti olarak demokrat bir partiyiz. Bakmayın diğerlerinin ‘biz demokratız, biz 100 yıl öncesinde kurulduk, şunu yaptık bunu yaptık’ dediklerine. Biz onların demokratlıklarını 1960'da gördük. Bu ülkeyi, bu vatandaşımızı kalkındırmak isteyenleri nasıl idam ettiklerini gördük. Bunu 80 darbesinde de gördük. Bir gün önce birbirlerini kırdılar ama ertesi gün sabah kalkıp da al askere alkış tutan gazetecileri gördük. Bu gazeteciler sözde demokrattı. 15 Temmuz'da gördük biz bunların demokratlıklarını. Nasıl o tankların arasından havaalanından sıvıştıklarını kaçtıklarını, nasıl demokrasiye sahip çıkamadıklarını. Dolayısıyla nasıl demokratik olduklarını o gün hepimiz sizlerle beraber gördük. Biz aynı zamanda reformcu bir partiyiz. Bakın bugüne kadar 80 ihtilalinden sonraki dönem içerisinde biliyorsunuz bir vesayet vardı. Asker gelirdi yüksek yargıdan brifing alırdı. Onlardan istediklerini yapmalarını talimatlarını verirlerdi ve akabinde zaten 28 Şubat'ı yaşadık. AK Parti iktidara geldi, bu sefer sivil yargıdan hakim yargısına geçtiler. Elhamdülillah bu vesayetin hem askeriyesini hem sivilini, yargı vesayetini kaldırdık ve ortaya milli ve yerli bir siyaset koyduk. Milli ve yerli bir siyaseti 20 yıl boyunca sizlerin sayesinde yaptık” diye konuştu.

ALLAH DAHA YENİLERİNİ DE VERSİN

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ise şunları söyledi; “Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin doğalgaz arama faaliyetlerini Karadeniz'de Akdeniz'de başlatmamış olsa bu doğalgaza ulaşamamış olsak çok daha fazla sıkıntılar yaşayacağız. Keşke 15-20 yıl önce bu doğalgaz faaliyetlere başlasaydık. 20 yıl önce bu gemileri alsaydık, o doğalgazı bulup da biz şimdiden kendi doğalgazımızı temin ediyor ve borularla sisteme verebiliyoruz olsaydık. Allah nasip ederse 2023'ün başından itibaren kendi doğalgazımızı sistemde kullanmaya başlayacağız. Bugünkü rezerv 30 yıl ülkenin bütün konutlarının ihtiyacını karşılayacak bir büyüklüktedir. İnşallah Allah daha yenilerini de versin” dedi.Son konuşmayı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu, “2002 yılından önce Türkiye'nin hali neydi bir hatırlayın. Ben buradan gençlere seslenmek istiyorum; Basın mensuplarımız vasıtasıyla da tüm gençlerin bu konuyu bilmelerini istiyorum. O zaman IMF diye bir teşkilat vardı. Türkiye'yi o idare ediyordu. Başbakanlar onların önünde el pençe divan duruyordu. Ben bütün bürokrasiyi çok iyi bilen bir kişiyim. Neticede talimat verirlerdi. ‘Şu kanun çıkacak’ diye. Çünkü borç alan emir alır. 23,5 milyar dolar borç, bankalar İflas etmiş milyarlarca lira borcu bırakıp gitmişler. Bütün kurumların borçları bize kaldı. Biz iktidarı böyle bir dönemde ele aldık. O dönemde ciddi bir ekonomik kriz vardı ve Bu kriz dolayısıyla insanlar akaryakıt bulamıyordu. Akaryakıt istasyonlarının önünde uzun uzun kuyruklar vardı. Ve bu kuyruklar uzaydan bile görülebiliyordu. Biz İstanbul'dan gelirken kayınpederim ile birlikte yolda kaldık ve bir iş makinesinin sahibinden rica ederek akaryakıt aldık. Yoksa bulmak mümkün değildi, çünkü kriz vardı” dedi. ODAK HABER MERKEZİ

#akparti #hüseyinceylanuluçay #veyseleroğlu #aliözkaya #ibrahimyurdunuseven
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi