Kooperatif Örnek Olmaya Devam Ediyor

Kırklareli Vali Yardımcısı ve aynı zamanda Vize Kaymakamı olan Elif Canan Tuncer beraberinde Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hilal Özefsun ve Kırklareli Üreten Kadınlar Kooperatifi Başkanı Nejla Kavas ile birlikte Emirdağ Kadın Kültür Evi ve Kooperatifini ziyaret ederek incelemelerde bulundular

Kooperatif Örnek Olmaya Devam Ediyor
Kooperatif Örnek Olmaya Devam Ediyor Admin
Bu içerik 103 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici refakatinde ilk olarak Kadın Kültür Evinde kadınların hizmetine sunulan Eğitim Salonu, Dinlenme Salonu, Çocuk Oyun Alanı, Yüzme Havuzu ve Fitness Salonunu gezen ziyaretçiler burada Kadın Kültür Evinin işleyişi ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldılar. Tüm bu alanların Emirdağlı kadınların hizmetine sunulduğunu belirten Kaymakam Bilici, “Kadın Kültür Evinde sanat, spor, sosyal ve kültürel etkinliklerle ve alanında uzman kişilerce verilen eğitimlerle kadınları her alanda desteklemeye çalışıyoruz” dedi.

Daha sonra Kadın Kooperatifinde bulunan Cam İşleme, Ahşap İşleme ve Boyama, Dikiş-Nakış ve Kilim Dokuma atölyelerini gezen Kaymakam Bilici ve Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer, bu atölyelerde kadınların büyük bir emek harcayarak ürettikleri ürünleri inceleyerek ortaya çıkan ürünlerin üretimden pazarlamaya kadar olan süreci hakkında bilgiler aldılar.

Kooperatiflerimizin devreye girmesiyle kadınların üretimin bir parçası olduğunu ifade eden Kaymakam Bilici, kadınların emekle, gayretle ve büyük bir fedakarlıkla birbirinden güzel işler ortaya çıkardığını; kadınları desteklemeye, onları üretime daha çok dahil ederek kendi ekonomilerine katkı sağlamaları için gereken gayreti göstermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Bulundukları yerde Kadın Kültür Evi ve Kadın Kooperatifi projelerini uygulamayı düşündüklerini ifade eden Kırklareli Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer, Afyonkarahisar’da kurulan Kadın Kültür Evleri ve Kadın Kooperatifleri arasında bir marka haline gelen ve iyi bir örnek teşkil eden Emirdağ’ı ziyaret ederek fikir edinmek istediklerini belirtti.

Emirdağ Kadın Kültür Evi ve Kadın Kooperatifini çok beğendiklerini belirten Kırklareli Vali Yardımcısı-Vize Kaymakamı ve beraberindeki misafirler, Kaymakam Bilici’ ye çok güzel bir hizmet sunduklarını ifade ederek kadınlara sağladıkları bu imkanlardan dolayı teşekkür ettiler. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #emirdağ #osmanbilici #elifcanantuncer #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üreticiler zor durumda
Üreticiler zor durumda
TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK MEDYA LİSESİ
TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK MEDYA LİSESİ