Bakan Ersoy müjdeyi verdi

Bazı temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “şehrimize kazandırmayı planladığımız müze ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup yılsonuna kadar müzeyi hizmete almayı hedefliyoruz”

Bakan Ersoy müjdeyi verdi
Bakan Ersoy müjdeyi verdi Admin
Bu içerik 373 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kültür ve Turizm Bakanlığı aracılığı ile Afyonkarahisar’da yürütülen çalışmaları inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Kültürel mirasın koruma çalışmaları çerçevesinde taşınmaz kültür varlıklarını restorasyonlarını da gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar merkezinde, Bolvadin ve Ayazini Kentsel Sit alanındaki kültürel mirasın önemli öğelerinden olan sivil mimarlık yapılarının sokak sağlıklaştırması çalışmalarını, yapıların yeniden hayata kazandırılmasını, farkındalık oluşturması açısından bakanlık olarak uzun süredir desteklemekteyiz. Ayrıca şehrimize kazandırmayı planladığımız müze ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup yılsonuna kadar müzeyi hizmete almayı hedefliyoruz” diye konuştu.

100. YILI TAÇLANDIRACAĞIZ

Bakanlık aracılığı ile Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına özgü gerçekleştirmeyi düşündükleri etkinlikler ile kutlamaları taçlandıracaklarını ifade eden Bakan Ersoy, “Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğümüz ile taşra teşkilatımızın işleyişini, gelişen standartlara uyumlu hale getirmeyi, sunulan hizmetleri ülkemizin tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlayacak şekilde geliştirmeyi, uluslararası koruma ve kullanma dengesini göz önünde bulundurarak arkeoloji, müzecilik, restorasyon ve konservasyon gibi bilim dallarında güçlü bir ekol oluşturmayı amaçlıyoruz. Bizler, Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına bir kala, kültürel mirasımızın korunması ve tanıtılması çalışmalarımıza aynı anlayışla devam edeceğiz. Görkemli faaliyetlere imza atarak Cumhuriyetimizin 100. yılını da taçlandıracağımıza yürekten inanıyorum” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #mehmetnuriersoy #bolvadin #ayazini #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar sürüyor
Çalışmalar sürüyor
Halkımız en iyisini hak ediyor
Halkımız en iyisini hak ediyor