Kim haklı?

AK Partili Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan ile AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilen Bolvadin ilçesinin hayırsever iş adamı Ceylan Emet’in geçimsizlikleri Başkan Kayacan’ın, Emet’in meclis üyeliğini düşürmesi ile ayyuka çıktı. Ceylan Emet kararın iptali için yargıya başvurdu

Kim haklı?
Kim haklı? Admin
Bu içerik 78 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Bolvadin ilçesinin tanınmış hayırsever iş adamı Ceylan Emet Belediye seçimlerinde AK Parti’den belediye meclis üyesi seçilmişti. AK Parti’den ikinci kez aday gösterilmeyen Fatih Kayacan BBP’den belediye başkanı seçilmiş, daha sonra AK Parti’ye yeniden katılmıştı. Belediye meclis toplantılarında yıldızı bir türlü barışmayan Ceylan Emet’i, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan üst üste 3 defa meclis toplantısına katılmadığı gerekçesiyle meclis üyeliğini düşürdü. 2022 Mart ayı meclis toplantısında üyeliği düşürülen Ceylan Emet kararın tebliğ edilmesi sonrasında avukatlarının hazırlamış olduğu evraklarla birlikte düşürülen üyeliğin iptal edilmesi için Afyonkarahisar İdari Mahkemesine başvurdu. İş adamı Ceylan Emet ile Başkan Fatih Kayacan ODAK’a konuştular.

RESİM ALTI: Meclis üyeliği düşürülen Ceylan Emet’in fotoğrafı ve ismi halen Belediyenin internet sitesinden kaldırılmadığı meclis üyesi olarak yer aldığı gösteriliyor.

 

VEKİLLERE SÖYLEDİM!

Meclis toplantılarına koronavirüsten dolayı katılmadığını ve ayrıca eniştesinin vefat etmesi dolayısıyla toplantılarda bulunamadığını söyleyen Ceylan Emet, “Kendisini AK Parti’den belediye başkanı seçilmemişti. BBP’den seçilmişti. Ben ise AK Parti’den meclis üyesi seçildim. Daha sonra AK Parti’ye katıldı. Belediye Başkanı belediyeyi borçlandırmak istiyordu. Bende buna karşım çıktım. Yıldızımız bundan dolayı barışmadı. Meclis üyeliği inanın çok veballi iş. Yanlışlarını dönemin ilçe başkanı olan Av. Ömer Dayı’ya bildirdim. Daha sonra yerine atanan yeni ilçe başkanı, Afyonkarahisar il Başkanı ve milletvekillerimize de Kayacan’ın yanlışlıkları hakkında bilgilendirmede bulundum. Ben AK Parti’liyim.  Benim siyasetten bir beklentim yok. Bildiklerimi hissettiklerimi partililerime söylemekte benim görevimdir. Maalesef dediklerimi önemsemediler. Şu anda Bolvadin eriyor. Başıma iş almayayım diye dua ediyorum. Vallahi çok meclis üyesi olduğuma pişman oldum” dedi.

BENDE SIKINTI YOK

Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan’da konuyla ilgili olarak ODAK’a yaptığı açıklamada, “Ceylan Emet belediye meclis toplantılarımıza üç ay üst üste katılmadı. Yasalarımıza göre üst üste üç toplantıya katılmayan meclis üyesinin üyeliği düşürülür. Ben ve arkadaşlarım bunu uyguladık. Kendisini meclis üyeliğinden düşürdük. İdari Mahkemeye başvurmuş. Bizde savunmamızı yaptık. Hukuk neye karar verirse biz o karara uymak durumundayız. Ayrıca benim kendisi ile özel bir sorunum yok. Benden yana sıkıntıda olmaz. Ben bildiğim doğru yolda ilçeme hizmet etmeye çalışmaya devam ediyorum. Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğim” dedi. ODAK ÖZELHABER/AHMET SARLIK

 

#ceylanetem #akparti #ODAK #bolvadin #fatihkayacan #odakgazetesi#
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi