Jandarma Komutanından Önemli Notlar...

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, Odak Gazetesi Kurucusu, Megabirlik Medya CEO’su Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret etti

Jandarma Komutanından Önemli Notlar...
Jandarma Komutanından Önemli Notlar... Admin
Bu içerik 424 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Jandarma Komutanı ziyarette konuştu

HEDEF 10 BİN NÜFUSA 1 KARAKOL BİNASI AÇMAK

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, Odak Gazetesi Kurucusu, Megabirlik Medya CEO’su Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret etti.

Odak Gazetesi Kurucusu, Megabirlik Medya CEO’su Mehmet Emin Güzbey, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel’i ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Güzbey, Jandarma Komutanı Yılmaz Kırgel’in Afyonkarahisar’da göreve başlaması ile birlikte birçok şeyin değiştiğini söyleyerek, “Geçmişteki komutanlarımızda güzel hizmetler yaptılar. Özellikle asayişle ilgili konularda anında gereği yapılıyor. Failler kısa sürede bulunuyor” dedi.

KÖYLERDE VE KASABALARDA HUZUR VAR

Köylerde ve kasabalarda huzurun olduğunu ifade eden Güzbey, “Bu noktada belki de biz hep emniyet haberlerini yapıyoruz ama şehir merkezinde birçok operasyon bizimde il merkezinde olmamızdan dolayı atlıyoruz ama jandarmanın da çok fazla işlerini kamuoyu ile paylaşmıyor. Biraz bizde birazda sizlerde gizli tutuyorsunuz. Özellikle trafikle ilgili son zamanlarda denetimler arttı. Hem havadan hem de karadan yapılan denetimlerden dolayı tüm jandarma personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.

13 HIRSIZ YAKALANIP TUTUKLANDI

Ziyarette konuşan İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, geçen yıla oranla trafik kazalarında ciddi bir düşüş olduğunu belirterek, “İscehisar İlçesine bağlı Çatağıl Köyünde meydana gelen kazada hayatını kaybeden 5 öğrenci bizleri derinden üzdü. Allah bizlere böyle acılar yaşatmasın. Yine 3 aydır takip ettiğimiz hırsızlık olayını çözdük 13 kişi tutuklandı. Şuanda en azından 13 hırsızın elini çektik” dedi.

İNSANLAR KENDİSİNİ HUZURLU HİSSEDİYOR

Beldelere yapılan karakol binaları hakkında bilgiler veren Kırgel, “Jandarma Genel Komutanlığımızın bir projesi var. 10 bin nüfusa 1 karakol yapmak. Tabi ki karakolun olduğu yerde insanlar kendini daha huzurlu hissediyor. Karşı tarafta bir karakol binasının olması dosta güven düşmana korku veriyor. Bizim şuanda anayol üzerlerindeki giriş ve çıkışlarımızda karakol binalarımız var. Merkez ilçede tek karakol varken şuanda 3 karakol var. 3’e bölündük, olaya daha hızlı gidebilmek ki bizim hedefimize göre bir karakol daha açmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

YENİ KARAKOL BİNALARI YAPILACAK

Yeni bir karakol binası çalışmaların devam ettiğini belirten Kırgel, “Çayırbağ tarafında açmamız gerekiyor. Sandıklı’nın Ürgüp Köyünün eski Köy Konağını aktif hale getirip daha sonra karakol yapmak. Dişli ve Özburun Beldelerine bir tane karakol binası açmak istiyoruz. Özburun Belediyesinin eski binası bizim için biçilmiş kaptan. Ama ben yol üzerinde olmasını istiyorum. İscehisar’a bir tane daha karakol binası açacağız. Şuanda TOKİ Konutlarının olduğu yerde bizde. Emirdağ şuanda nüfus olarak yeterli ama bir sonraki aşamada alan geniş olduğu için oraya bir karakol binası açılabilir” dedi. 

DENETİMLER ARTARAK DEVAM EDECEK

Trafik denetimlerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Kırgel, “Hem havadan hem de karadan çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz hafta havadan bir denetim yapacaktık ama hava muhalefeti dolayısıyla yapamadık. Bu hafta tekrar bir planlama yapmıştık ama Muğla’nın Marmaris İlçesinde meydana gelen orman yangınları dolayısıyla helikopterlerimiz bölgede ama önümüzdeki günlerde yeniden havadan denetim yapılacak ve bayramda bunu sıklaştıracağız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından ziyaret karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi. >>GÖKHAN KOCAASLAN

#odakgazetesi #jandarma #yılmazkırgel #mehmetemingüzbey #ODAK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Miniklerden Valiye hoş geldin süprizi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi
Eğitim faaliyetleri değerlendirildi