Advert

Ölüme koşarak giden bir milletiz

Milletin şanlı destanının 6. yıl dönümünde 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan ruh ve heyecanla demokrasi nöbeti tutuldu. Demokrasi nöbetinde konuşan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Bu millet ölüme her zaman koşarak gitmiş bir millet”

Ölüme koşarak giden bir milletiz
Ölüme koşarak giden bir milletiz Admin
Bu içerik 87 kez okundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle ilimizde gün boyu bazı etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında Demokrasi Nöbeti tutuldu. Zafer Meydanı’nda gerçekleşen nöbete Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve eşi Burhan Selim Yiğitbaşı, AK Parti İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, İdare Mahkemesi Başkanı Yasin Ayna, AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş, Baro Başkanı Turgay Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdür Ali Temiz, il müdürleri, askeri erkân, çok sayıda vatandaş katıldı.

Milletçe tek yürek olduk

Nöbette konuşan ve o gece tüm farklılıkların bir kenara bırakılıp milletçe tek yürek olunduğuna dikkat çeken Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı: “Milletimizin gösterdiği şanlı direnişin 6. Yıl dönümünde bir aradayız. Yaşananları unutmamak, unutturmamak adına bugün yine bir araya geldik. O gece milletimiz her türlü farklılığı bir kenara bıraktı. Milli irade için, inancı için, özgürlüğü için, kendi seçimlerinin arkasında durmak için bir araya geldi ve o gün sokaklarda tek yumruk, tek vücut oldu. Bu topraklarda 100. Yılını kutladığımız Büyük Taarruz Zaferi’ndeki adanmışlık ruhu aslında bizlerin nasıl bir mayaya sahip olduğumuzu gösteriyor. Vatanı, bayrağı, özgürlüğü için bu millet her zaman ölüme koşarak gitmiş bir millet. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu mücadeleyi, bu fedakârlığı unutmamak, unutturmamak adına her zaman elimizden geleni yapacağız” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #15temmuz #kübragüranyiğitbaşı #mehmetzeybek #osmanalp #sevimzeybek #alitemiz #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı