Advert

Bu ihaneti unutmayacağız

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamındaİlimiz İscehisar İlçesinde bir dizi etkinlik düzenlendi

Bu ihaneti unutmayacağız
Bu ihaneti unutmayacağız Admin
Bu içerik 95 kez okundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamındaİlimiz İscehisar İlçesinde bir dizi etkinlik düzenlendi

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının altıncı yıldönümünde, Aziz Milletimizin kahramanlık destanının anlatıldığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” tüm yurtta olduğu gibi İscehisar İlçesinde de bazı etkinlikler düzenlendi. İlçe pazaryeri meydanında İstiklal Marşı okunması ve saygı duruşu ile başlayan programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşmaları ekranda gösterildi.

HAİNLERE KARŞI TEK VÜCUT

Günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin; “Asım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek: İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek diyor İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy. Binlerce yıldır aziz milletimizin kanlarıyla bizlere yurt olmuş bu vatan topraklarında 15 Temmuz gecesi yaşanan hain kalkışma, milletimizin şanlı direnişiyle geri püskürtülmüştür. Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen o karanlık gecede milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla 7’den 70’e kadın, erkek genç, yaşlı demeden meydanlara inerek tıpkı Çanakkale ruhuyla milli benliğine, milli iradesine kasteden; vatanına, bayrağına göz diken hainlere karşı tek vücut kıyama kalkmıştır. İstiklal ve istikbalimize yöneltilen tarihimizin en büyük ihanetlerden biri olan 15 Temmuz hain kalkışmasını unutmadık, unutmayacağız. Bu ihaneti unutmayacağımız gibi yazılan şanlı destanın gururunu daima yaşayarak gelecek nesillere taşıyacağız.Milletimizin cesaretiyle birlik ve beraberlik içerisinde tarihe altın harflerle yazdığı 15 Temmuz kahramanlık destanının 6. yıl dönümünde 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

KATILIM YOĞUN OLDU

İscehisar Belediyesi tarafından Türk Bayrağı dağıtılması ile birlikte başlayan yürüyüş İlçe Emniyet Müdürlüğüne kadar tekbirler ve sloganlar ile devam etti. İlçe Kaymakamı Uğur Kapar İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Dalfidan’a, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin İlçe Jandarma Komutanı Emre Türkoğlu’na Türk Bayrağı verdi. Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Buroğlu tarafından yapılan dua ile devam eden gece, 00:13'de okunan selalar ile sona erdi. Anma programına İlçe Kaymakamı Uğur Kapar, Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İlçe Cumhuriyet Savcısı Muhammed Yusuf İrenci, Seydiler Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Tokdemir, İl Genel Meclis Üyeleri Murat Dikmen, Mesut Çelen, Mehmet Ali Dalfidan, İlçe Jandarma Komutanı Emre Türkoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #iscehisar #ahmetşahin #mehmetakifersoy #15temmuz #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı