Advert

Vali Yiğitbaşı nereyi ziyaret etti?

Vali Yiğitbaşı Emirdağ Gurbetçi Festivalini ziyaret etti

Vali Yiğitbaşı nereyi ziyaret etti?
Vali Yiğitbaşı nereyi ziyaret etti? Admin
Bu içerik 130 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, bu yıl 15.si düzenlenen ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından da desteklenen Emirdağ Gurbetçi Festivalini ziyaret etti.

Ziyaretine Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici ve beraberindekilerle festival alanında kurulan stantları gezerek başlayan Vali Yiğitbaşı, stant görevlilerinden festival ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) tarafından sahnelenen Rafadan Tayfa çocuk gösterisini festival alanında bulunan çocuklarla birlikte izleyen Vali Yiğitbaşı, gösterinin ardından bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı konuşmasında, “Değerli Emirdağlılar ve gurbetçi vatandaşlarımız. Emirdağ adını yurtdışında duyurmuş nadir ilçelerden. İlçenizle, ülkenizle bağlarınızı koparmayarak her yıl gelmeniz bizler için çok kıymetli. Bulunduğunuz ülkelerde, Türkiye Cumhuriyetini en güzel şekilde temsil eden “gönül elçilerimiz” olduğunuzu biliyoruz. Bu anlamda tüm gurbetçi vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederek şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca 15. kez düzenlenen bu Gurbetçi Festivalinde emeği geçen herkese ve katkılarından dolayı Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren’e teşekkür ediyorum” dedi.

YTB Başkanı Abdullah Eren ise yaptığı konuşmasında, Emirdağ’ın yurtdışına işçi gönderen ilk yerlerden biri olduğuna dikkat çekerek şuan Avrupa’da 200 binden fazla Emirdağlı olduğunu belirtti. İlk kuşak gurbetçilerin o zamanlar çok zorlandıklarını fakat zamanla bu süreci aşarak artık Avrupalı Türkler olduklarının altını çizen YTB Başkanı Abdullah Eren, Emirdağlı vatandaşlarımıza Avrupa’da her siyasi, ekonomik ve kültürel başta olmak üzere ülkemizi her alanda en iyi şekilde temsil ettikleri için teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından Vali Yiğitbaşı, YTB Başkanı Eren’e Emirdağ’ın simgesi Topak Ev hediye ederek katkılarından dolayı teşekkür etti. Öte yandan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu tarafından Belçika’daki Belediyelerde Meclis üyeliği yapan Emirdağlı vatandaşlara Gurbetin Başkenti yazılı Emirdağ silueti hediye edildi.Vali Yiğitbaşı’nın ziyareti Halk Oyunları gösterisinin ardından son buldu.

Ziyaretinde Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Kaymakam Osman Bilici, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ile il ve ilçe protokolü eşlik etti. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#afyon #kübragüranyiğitbaşı #mehmetzeybek #osmanbilici #abdullaheren #serkankoyuncu #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı