Advert

Yeşil yol adına yakıştı

Afyonkarahisar Belediyesi kavşak ve orta refüjlerde ağaçlandırma, çiçek dikimi, çim budama ve çeşitli peyzaj çalışmalarını sürdürüyor.Şehrin birçok noktasında yer alan dinleme alanları, parklar, orta refüjler ve kavşaklarda modern ve gelişen şehircilik anlayışına uygun düzenlemeler yapan Belediyemiz, sık periyotlarla yeşil alanların bakım ve peyzaj çalışmasını gerçekleştiriyor

Yeşil yol adına yakıştı
Yeşil yol adına yakıştı Admin
Bu içerik 94 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yapılan bakım çalışmalarının yanı sıra şehre estetik bir görünüm kazandırmayı hedefleyen Belediysi  ekipleri orta refüjlere ve kavşaklara new jersey taşları ile ışıklandırmalar yerleştirdi.

 Hayata geçirdiği projelerle şehir estetiğini her zaman ön planda tutan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ekiplere verdiği talimatlar doğrultusunda orta refüjlerde ve kavşaklarda çiçek görünümlü doğal görsel alanlar oluşturuldu. Oluşturulan alanlara mevsimlik süs bitkileri dikildi. Belediye iştiraki olan YÜNTAŞ AŞ.‘ye bağlı üretim tesisinde üretilen taşlar ile özellikle ana arterlerde bulunan orta refüjler ise modern bir görünüme kavuşturuldu.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehirde giriş ve çıkışların güzel bir görünüm kazanması için peyzaj çalışmalarının belirli düzende sürdürüldüğünü ifade etti. “Tüm çalışmalarımızı insan ve çevre odaklı yapıyoruz" diyen Başkan  Zeybek, şehir merkezindeki ve belirli noktalarda benzer çalışmalar yapılarak modern ışıklandırmalar, kaldırım yenileme, orta refüj yenileme ve görsel zenginlikler ile kavşak noktalarının rengârenk ve modern görünüme kavuşacağını aktardı.Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan plan doğrultusunda bütün mahallelerde ve güzergâhlarda ihtiyaç duyulan eksiklerin giderilmesi için çalışmalar ise devam ediyor. 

ODAK HABER MERKEZİ

#ODAK #mehmetzeybek #afyonkarahisarbelediyesi #fenişlerimüdürlüğü #YÜNTAŞ #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret