Advert

Mezunlar kep attı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 2022 yılı mezunlarını ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verdi

Mezunlar kep attı
Mezunlar kep attı Admin
Bu içerik 92 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı mezunları, düzenlenen törenle kep attı. ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Batu Can Yaman, ESOGÜ Yönetimi, öğretim üyeleri, mezun olan öğrencilerin yakınları ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç katıldı.

NE GEREKİYORSA YAPTIM

Törende mezun öğrenciler adına konuşan 2021-2022 dönem birincisi Diş Hekimi Şerife Koşar, Diş Hekimliği Fakültesi’nin kendisine öncelikle pes etmemeyi ve emek verdiği zaman karşılığını mutlaka alacağını öğrettiğini söyledi. Sorumluluk sahibi ve günü gününe çalışan bir öğrenci olmanın kendisine fakülte birinciliğini getirdiğini belirten Şerife Koşar, hep daha fazla çalıştığını ve fakülteden donanımlı bir hekim olarak ayrılmak için ne gerekiyorsa yaptığını ifade etti. Sahip oldukları bilgi birikimi ve deneyimleri eğitimleri boyunca kendileriyle paylaşan hocalarına ve fedakârlılarıyla kendisini bugünlere getiren ailesine de teşekkür eden Şerife Koşar, tüm mezun arkadaşlarına başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

İLK ON ARASINDAYIZ

ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Batu Can Yaman, 2012 yılında 50 öğrenci ile eğitim-öğretime başlayan fakültelerinin, sürekli gelişerek bugün ÖSYM sıralamalarında ülkemizin devlet üniversiteleri arasında öğrenci tercihlerine göre ilk 10 Diş Hekimliği Fakültesi arasına girmesinin gururunu yaşadıklarını kaydetti. Prof. Dr. Batu Can Yaman sabırla ve fedakârca verdikleri katkılarla öğrencilerini mezuniyet aşamasına getirdikleri için tüm Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyelerine teşekkür ederken, mezun ailelerine de teşekkür ederek emek ve fedakârlıklarıyla bugünkü gurur verici tabloyu oluşturduklarını söyledi. Genç diş hekimlerine iyi hekim olmak için iyi bir eğitim almanın yanı sıra insanı sevmek, mesleki ve insani etik kurallarına uymak gerektiğini hatırlatan Prof. Dr. Yaman, hocaları olarak aklı hür, vicdanının sesini dinleyen, diş hekimi koltuğuna oturttuğu her hastaya anne, baba, kardeş hassasiyetiyle yaklaşan; vatanımız, milletimiz ve şanlı bayrağımız için var gücüyle çalışan hekimler olacaklarına inandıklarını ifade etti. Prof. Dr. Batu Can Yaman tüm mezunları kutlayarak başarı dileklerini iletti.

UZUN VE ZOR BİR EĞİTİM

Mezuniyet törenine katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç mezunlara uzun ve zor bir eğitimi tamamlayarak mezun olduklarını ancak bundan sonra da mezuniyet sonrası eğitimlerinin yani meslek yaşamlarının başladığını söyledi. Mezunlara mesleklerindeki gelişmeleri sürekli takip etmelerini öğütleyen Ataç, diş hekimliğinde en önemli unsurun sabırla çalışmak olduğunu belirtirken, hastalara şefkat ve güler yüzle yaklaşmanın da önemli olduğunu söyledi. Dt. Ahmet Ataç genç diş hekimlerini kutlayarak başarılar diledi. ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, genç bir nüfusa sahip ülkemiz için eğitim, öğretim ve araştırmaların kalitesinin artırılmasının çok daha güçlü bir Türkiye’nin yükselişini sağlayacağını belirtirken, ‘Güçlü Türkiye Güçlü Gelecek’ için yapılması gerekenin bilgiyle donanmış bireyler olarak çalışmak olduğunu ifade etti. ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #ESOGÜ #batucanyaman #ODAK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı