Advert

Her daim yanınızdayız

Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı. Eroğlu, “Bütün gazetecilerimizin Gazeteciler ve Basın Bayramını gönülden tebrik ediyorum

Her daim yanınızdayız
Her daim yanınızdayız Admin
Bu içerik 90 kez okundu.

Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Basın, Demokrasimizin Ayrılmaz Bir Parçasıdır. Özgür, tarafsız ve objektif bir şekilde vazifesini yapan bütün gazetecilerimizin  Gazeteciler ve Basın Bayramını gönülden tebrik ediyorum.Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunması demokrasimizin işlerliği bakımından çok önemlidir. Tarafsız ve hür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Medya günümüzde ‘4. Güç’ olarak tanımlanmakta ve kamuoyunun yönlendirilmesinde etkin rol oynamaktadır. Tarafsız ve ilkeli duruşundan taviz vermeyen basın kuruluşlarına olan ihtiyaç, bütün Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de artmaktadır” dedi.

ÖNEMLİ BİR GÜÇ MERKEZİ

Prof. Dr. Eroğlu, “Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan gazeteciler, vazifelerini yerine getirirken kamuoyu oluşturarak önemli bir güç merkezi olmaktadır. Bu ağır ve tarihi mesuliyetleri karşısında, basın mensuplarımız vazifelerini yerine getirirken mesai mefhumu olmaksızın, zor şartlar altında, özveriyle ve meslek onurlarına yaraşır bir şekilde çalışmaktadırlar.Hükümetimiz döneminde hayata geçirdiğimiz reformlar, Türk basınının gelişmesinin ve çeşitlenmesinin önünü açmış, böylece daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur.Medyanın bağımsızlığını sağlaması için, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır.Basınımızın, meslek ilke ve prensiplerini milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme vazifesini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.Basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramını tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle bütün basın mensuplarına çalışmalarında üstün muvaffakiyetler diliyorum” 

 

#afyon #gazetecilervebasınbayramımesajı #odakgazetesi #veyseleroğlu #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı