Advert

Kaymakam Bilici'den bayram mesajı

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Günü" münasebetiyle bir mesaj yayınladı

Kaymakam Bilici'den bayram mesajı
Kaymakam Bilici'den bayram mesajı Admin
Bu içerik 78 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Kaymakam Bilici, “Değerli Basın Mensupları; 24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması ile demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım atılmış, böylece haber alma özgürlüğünün dönüm noktası olan 24 Temmuz günü, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Basını her zaman demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biri olarak gördük görmeye de devam edeceğiz. Çünkü halkımız, basın yoluyla sıkıntılarını, taleplerini, toplumsal olaylara tepkilerini ifade etme imkanı bulmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün dediği gibi “Basın, Milletin müşterek sesidir” bu vesileyle özveriyle görev yapan yerel gazete, dergi, radyo, internet haber siteleri, haber ajansları temsilcileri olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #emirdağ #osmanbilici #gazetecilervebasınbayramı #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Çalışmalar hız kesmeden devam ediyor
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret
Kaymakam Bilici'den Kadın Kültür Evi ve Kooperatifine Ziyaret