Advert

CHP ne zaman AYM’ye götürecek

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay bugün düzenlediği toplantıda gündemi değerlendirdi. Başkan Uluçay konuşmasında tahıl krizinin çözümüne değinerek “Merakımız; Tahıl krizinin çözümünün CHP tarafından ne zaman Anayasa Mahkemesine götürülecek olmasıdır?”

CHP ne zaman AYM’ye götürecek
CHP ne zaman AYM’ye götürecek Admin
Bu içerik 121 kez okundu.

AK Parti olağan basın toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Toplantıya İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ile birlikte, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven, Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı.

VATANDAŞLARIMIZIN EMRİNDEYİZ

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tatile girmesiyle birlikte milletvekillerimiz geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda  sahaya inerek mahalle mahalle, köy köy belde belde ilçe ilçe  çalışmalarını sürdürüyor. Sahanın nabzını tutan milletvekillerimiz vatandaşlarımızın talep ve önerilerini alarak ilgili bakanlara iletiyor ve sorunu yerinde çözümlüyor. Tabi bununla birlikte 2023 seçimleri için teşkilat olarak sahaya inerek vatandaşlarımız ile bire bir temas ediyor, dinliyor ve taleplerini alıyoruz. Biz birileri gibi seçimleri sosyal medya gündemine güvenip reel olarak netice bekleyen bir parti değiliz. Her zaman vatandaşlarımızın yanında ve emrindeyiz” ifadelerine yer verdi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK SORUNU

Dünyadaki tahıl krizinin çözümüne de değinen Uluçay şöyle konuştu; “Tüm dünyayı uzun süredir meşgul eden küresel gıda krizinin çözümünde büyük rol oynayacak bir girişime vesile olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Dünyanın en büyük sorunu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarlı girişimleri ve liderliği sayesinde kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan gemi trafiği ile Karadeniz’den dünyanın birçok ülkesine yeni bir tedarik yolu açmış olacağız. Bu son derece önemli planın icrası ve denetimi, İstanbul’da kurulacak müşterek koordinasyon merkezi tarafından gerçekleştirilecektir. Rusya ve Ukrayna tarafıyla İstanbul’da atmakta olduğumuz bu müşterek adımın barışa yönelik umutları canlandıracak yeni bir dönüm noktası olmasını diyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Tahıl Sevkiyatı Anlaşması ile dünyanın açlık ve kıtlık sorunu çözülmüştür. Anlaşma ile birlikte dünyanın dört bir tarafından ülkemize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik mesajları yağmıştır. Ülkemizde birileri hala pandemi dönemi kahvehane ve oyun salonlarındaki iskambil kağıdı destelerinin hijyen sorununa kafa yorarken, Cumhurbaşkanımız dünyanın en çetrefilli sorunu olan tahıl krizini sona erdirmiş ve tüm dünya ayakta alkışlamıştır. Bu sorunun çözümü ülkemizi dünyanın en önemli ve stratejik bir ülkesi haline geldiğini bir kez daha teyit etmiştir. Ülke olarak Suriye’de savaştığımız Rusya’dan S-400 alıyor, Rusya’nın savaştığı Ukrayna’ya SİHA satıyoruz. Sonra da iki düşman ülkeyi de aynı masada ikna edip dünyanın tahıl krizini çözüyor, sonra dönüp ülkemizde iskambil kağıdı destelerinin hijyenini dert eden CHP genel başkanı ile muhatap oluyoruz. Değerli basın mensupları; şimdi merakımız; Tahıl krizinin çözümünün CHP tarafından ne zaman Anayasa Mahkemesine götürülecek olmasıdır?”

26 MİLYAR LİRALIK YÜKÜ KALDIRDIK

Türkiye’nin, dünyanın devlet eliyle verilen en kapsamlı yükseköğrenim yurdu, öğrenim kredisi ve öğrenci bursu sistemine sahip ülkesi olduğunu vurgulayan Uluçay, “Bugüne kadar kredi ödemelerinin yıllık güncellemesi belirli bir faiz oranı üzerinden değil, yurt içi üretici fiyat endeksi farkına göre yapılıyordu. Kamuoyunda konuşulduğu üzere bugüne kadar hiçbir zaman bir faiz uygulaması yapılmamıştır. Cumhurbaşkanımız, kredi geri ödemelerinin herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılmasını kararlaştırdıklarını duyurmuştur. Alınan bu kararla kredi geri ödemelerinde toplamda 26 milyar liranın üzerinde bir yük gençlerimizin üzerinden kaldırılmıştır. Böylece, mezun olup geri ödemesi başlayacak 1 milyon 49 bin, kredi almış, ancak henüz mezun olmamış 812 bin, geri ödemesi vergi dairelerince takip edilen 1 milyon 295 bin olmak üzere toplam 3 milyon 157 bin gencimizin öğrenim kredisi sorununu kökten çözmüş oluyoruz. Öte yandan devlete bağlı üniversitelerimizin tıp ve diş hekimliği fakültelerinin son sınıf öğrencilerine asgari ücret tutarı kadar ödeme yapılacaktır. Her fırsatta gençlerin geleceğine yönelik çalışmalar yapan müjdeler veren Sayın Cumhurbaşkanımızı eleştirenlerin öğrencilerin bursları iptal edilsin diye anayasa mahkemesine başvuru yapıp belediye burslarını iptal ettirdiklerini gençlerimiz unutmadı unutmayacaktır” dedi.

KENDİ AYIPLARINI ÖRTME ÇABASI

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i eleştiren muhalefet partilerine seslenen Başkan Uluçay şöyle dedi; “Muhalefet ederken önce kendi yönettiğiniz her tarafından ayrı rezillik tüten belediyelerinize bakın. Sel baskınında bile tenezzül edip vatandaşın derdine ortak olmak yerine tatilini bölmeyen İstanbul büyükşehir belediye başkanı mı başarılı yoksa sel olduğunda makamında grand tuvalet oturup sahaya inmeyen Ankara büyükşehir belediye başkanınız mı başarılı? Yoksa her tarafı çöp kokan İzmir’in büyükşehir belediye başkanı mı? Afyon belediyesi bugüne kadar maaş ödeyememe veya borç ödeyememe durumuna düşmemiş bir belediyedir. Belediye başkanımız ve ekibi her fırsatta vatandaşının yanında oluştur ve olmaya da devam edecektir. Metrobüslerinin bakımını bile  yapamayanların Afyon Belediyesini eleştirmesi kendi ayıplarını örtme çabalarından başka bir şey değildir”

MAALESEF BAZEN TARAF TUTUYORLAR

Başkan Uluçay’ın ardından konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “24 Temmuz Basın Bayramı Ve Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum. Bu konu ile ilgili sizlerle paylaşmak istediğim birkaç anekdotum var. Bunları özellikle dikkatinizi sunmak istiyorum gazetecilik haber alma özgürlüğünün yerine getirilmesidir. Anayasada teminat altına alınmıştır. Fakat bu vazifeyi yerine getirirken maalesef bazı yazılı ve görsel basın her ne kadar ‘tarafsız yazıyoruz’ dese de maalesef bazen taraf oluyorlar. Bu olmaması gereken bir hadise. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Yine gazetecilik yaparken haber almayı öne çıkarmak gerekiyor ama birilerine hedef tahtasına koymak, insanları bazı kelimelerle öne çekerek onların kişiliğine, şahsiyetine, namusuna hakaret edilmesine sebep olmak bence bir kul hakkıdır. Bunu da Özellikle buradan vurgulamak istiyorum. Bunlar Afyonkarahisar basınımızın özellikle dikkat ettiği hususlar. Bunu biliyoruz ama biraz daha hassasiyeti rica ediyoruz” dedi.

ARABULUCU OLAN TEK LİDER

Yurdunuseven tahıl koridoru konusuna da dikkat çekerek şöyle konuştu; "Cumhurbaşkanımızın liderlik vasfının bir kez daha tescillendiğini bir kez daha gördük. Özellikle tahıl koridoru açılması olayının üzerine basa basa söylemek istiyorum. Dünya Rusya ile Ukrayna'yı bir araya getiremezken bir çözüm bulamazken Sayın Cumhurbaşkanımız 2 düşman ülkeyi aynı masaya oturtarak önümüzdeki dönem için ciddi sıkıntılara sebep olacak tahıl konusunu gıda sorununu çözmüş bulunuyor. Bu şu anlamı taşıyor; Bundan sonra olabilecek olaylarda Sayın Cumhurbaşkanımız her halükarda dünya gündemine ara çözüm uygulayan aracı bir lider vasfını da göstermiş olacak. Bundan dolayı ben Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. 20 yıl içerisinde yapılanları tek tek sizlere bahsetmek kolay değil. Çok uzun zaman alır ama maalesef bazı gözler var ki görmüyor, bazı kulaklar var ki duymuyor. Biz bu görmeyenlere ve duymak istemeyenlere ne kadar anlatsak ne kadar söylesek maalesef yeterli gelmiyor. Vatandaşlarımız sağ olsun teveccühlerini gösteriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızı 2 defa seçtiler. Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanlığı sistemi içerisindeki ilk seçiminde, yani halk tarafından seçilen bir Cumhurbaşkanı olacak. Gerçekten %50 rakamını geçmesi zor olacak ama Sayın Cumhurbaşkanımız bunu gerçekleştiren bir Cumhurbaşkanıdır. Biz AK Parti olarak, Cumhurbaşkanımızın her daim arkasında ve destekçisiyiz. Halkımızda sağ olsun bizlerin arkasında ve destekçisidir”

KURAKLIĞA RAĞMEN KESİNTİSİZ İÇMESUYU

Son konuşmayı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu, “Afyonkarahisar şehir merkezi ve ilçelerimizin içmesuyu problemlerini çözdük. Yıllık 49,14 milyon m³ içme ve kullanma suyu temin edilerek 661.165 kişiye içme ve kullanma suyu sağladık. İnşa ettiğimiz isale hatları ve içmesuyu arıtma tesisleri ile yerleşim yerlerimize menba kalitesinde içmesuyu verdik. Salgın döneminde vatandaşlarımıza kesintisiz su verdik. Böylece salgın korkulan boyutlara ulaşmadı. Ulaştırmada dev yatırımlar. Son 20 yılda bölünmüş yol uzunluğunun 10 kattan fazla artırarak 54 km’den 583 km’ye yükselttik” dedi.

EN FAZLA BÖLÜNMÜŞ YOL İLİMİZDE

“Afyonkarahisar-İstanbul 10-12 saatten 5 saate, Afyonkarahisar-Ankara 5 saatten 2,5 saate, Afyonkarahisar-İzmir 6 saatten 3 saate inmiştir” diyen Eroğlu şöyle konuştu; Ankara-Afyonkarahisar-İzmir Hızlı Tren Projesi’nde ilk rayları en kısa zamanda döşeyeceğiz. Cumhuriyet tarihimizin en büyük yatırımlarından biri olan ve toplam 503 km uzunluğundaki bu proje; 3 kesimden meydana gelmektedir. Kesim Yenice – Banaz arası 249 km, Kesim Banaz – Salihli arası 152 km, Kesim Salihli – Menemen arası 102 km’lik hatlardan oluşmaktadır. Hızlı Tren Projesi tamamlandığında Ankara İzmir arası toplam seyahat süresi 14 saatten 3,5 saate düşecektir. Afyonkarahisar–Ankara arası ise 1 saat 15 dakikaya, Afyonkarahisar İzmir arası da 2 saat 15 dakikaya inecektir. Bu projeyle yılda takriben 13 milyonun üzerinde yolcu taşınması planlanmaktadır.”

EĞİTİMDE KÖKLÜ DÖNÜŞÜM YAPTIK

Son 19 yılda 555 milyon TL’lik eğitim yatırımı yaptıklarını vurgulayan Eroğlu, “Eğitim her zaman öncelikli konularımızın başında geldi. Afyonkarahisar’da eğitim seviyesini yükseltmek için 2021-2022 öğretim yılında büyük bir seferberlik başlatılacaktır. Afyonkarahisar Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencisi Onur Yılmaz, LGS'de bütün soruları bilerek 500 tam puan ile Türkiye birincisi oldu ve bizi gururlandırdı. Okul sayısı; 2002 yılında: 599, 2021 yılında: 886. Derslik sayısı; 2002 yılında: 5.126, 2021 yılında: 8.042. Öğretmen sayısı; 2002 yılında: 6.140, 2021 yılında: 10.156. 57 milyon TL maliyetinde 27,6 milyon adet ders kitabını ücretsiz dağıttık. Sınıfları daha modern ve teknolojik sınıf haline getirdik. Son 19 yılda; 12.624 adet bilgisayar, 662 ADSL Bağlantısı, 468 Bilişim Sınıfı kurduk” diye konuştu. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#afyon #hüseyinceylanuluçay #veyseleroğlu #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Sarıgül Kocatepe’ye geliyor
Gençler festivale katıldı
Gençler festivale katıldı